Kto je Grand Inquisitor z nového Obi-Wan Kenobi traileru a kde sme ho doteraz mohli vidieť?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Grand Inquisitor z Obi-Wan Kenobi traileru

Zimomriavky a nostalgia. To nám určite doniesol prvý trailer na seriál o Obi-Wanovi Kenobim, ktorý bol plný niekoľkých zaujímavých scén. Tiež nám odhalil hlavných záporákov, medzi ktorých budú patriť Inkvizítori. Z nich ale najväčším bude zrejme Grand Inquisitor, ktorého sme už pred trailerom seriálu Obi-Wan Kenobi  videli aj v animovanom seriáli, kde taktiež stvárnil titulného záporáka v jednej sérii.

Obi-Wan Kenobi sa bude odohrávať 10 rokov po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Obi-Wan jedným očkom dáva pozor na malého Luka na planéte Tatooine, no bude sa musieť vydať na dobrodružstvo, keďže ho zrejme budú loviť Inkvizítori. V seriáli si zahrá Ewan McGregor, Hayden Christensen, Rupert Friend, Moses Ingram, Kumail Nanjiani, Joel EdgertonBonnie Piesse alebo Sung Kang.

Obi-Wan Kenobi prvý trailer
Zdroj: youtube.com, comicbook.com

Kto je tento lovec Jediov a vodca Inkvizítorov?

Čo sa týka jeho skoršej histórie, vie sa o ňom len málo. Je členom rasy Pau’an z planéty Utapau a kedysi pôsobil ako strážca Chrámu Jediov na Coruscante. Na konci Klonových vojen ale prešiel na temnú stranu a stal sa prisluhovačom Dartha Vadera. Grand Inquisitor bol zároveň jedným zo strážcov, ktorí zajali Ahsoku Tano po tom, čo ju falošne obvinili z bombardovania Chrámu. Tam ale príbeh tejto postavy nekončí.

Po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov sa Vader stal posadnutý lovom preživších Jediov. Sám by ale celú galaxiu prehľadávať nedokázal, a tak vycvičil elitný tím zabijakov – Inkvizítorov, ktorí dokázali ovládať temnú stranu Sily. Mali aj dvojsečné svetelné meče, ktoré sa dokonca vedeli po špeciálnom spustení krútiť dookola ako vrtuľa lietadla. Najsilnejší z nich dostal titul Grand a bol vodcom ostatných.

Grand Inquisitor
Zdroj: marca.com

Tento titul teda získal Grand Inquisitor a možno práve preto, ako bol na neho hrdý, nepoznáme ani jeho pravé meno. Čo sa týka traileru na seriál o Kenobim, v ňom sme mohli zazrieť aj ďalších Inkvizítorov, napríklad Revu (Moses Ingram) alebo Piateho brata. Toho sme spolu s Grand Inquisitorom mohli prvýkrát vidieť v animovanom seriáli Star Wars: Rebels. V ňom hlavného inkvizítora daboval herec Jason Isaacs.

Animovaný seriál ho predstavil, no zároveň ukončil jeho cestu

Grand Inquisitor bol hlavným záporákom prvej série tohto seriálu, v ktorom sme zároveň túto postavu videli prvýkrát. Neohrial sa tam ale dlho, keďže ku koncu prvej série zomrel po súboji s Kananom Jarrusom a jeho padawanom Ezrom Bridgerom, a to tak, že spadol do útrob vybuchujúcej vesmírnej lode. To, že sa ukáže v Obi-Wan Kenobi je možné len vďaka tomu, že sa seriál odohráva zhruba 5 rokov pred prvou sériou Star Wars: Rebels.

Grand Inquisitor
Zdroj: comicbook.com

Je teda jasné, že prežije udalosti nadchádzajúceho seriálu, v ktorom si ho zahrá Rupert Friend. Seriál nám tak ale túto postavu môže vykresliť ešte viac a my sa o nej môžeme dozvedieť niečo nové. Bolo by skvelé vidieť jeho schopnosti, vďaka ktorým ho vybrali ako vodcu Inkvizítorov, či jeho vzťah s Vaderom, ktorý bol jeho priamy nadriadený a zároveň učiteľ. Grand Inquisitor je tiež známym lovcom Jediov. Mohli by sme tak vidieť aj nejaké jeho víťazné ťaženia.

Možností, čo by nám šesť epizód seriálu Obi-Wan Kenobi o ňom mohli prezradiť, je naozaj veľa. Pevne verím, že to teda tvorcovia využijú a ukážu nám niečo nové z tohto desivého a silného záporáka. Prvá epizóda seriálu spolu s Grand Inquisitorom vyjde na Disney+25. mája 2022. Je to presne na 45. výročie vydania filmu Hviezdne vojny IV – Nová nádej, v ktorom sa prvýkrát ukázala postava Obi-Wana Kenobiho.

Čo vravíte na hlavného záporáka nadchádzajúceho Star Wars seriálu? Videli ste Grand Inquisitora aj v jeho debute v seriáli Star Wars: Rebels?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -