Dátum vydania seriálu Obi-Wan Kenobi sa posúva, avšak prvé dve epizódy vyjdú naraz

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nový dátum vydania seriálu Obi-Wan Kenobi

Najväčším osviežením do franšízy Star Wars boli za posledné roky hrané seriály. Po tom, čo nie práve najlepšia sequel trilógia vyšla, pozdvihli seriály opäť úroveň tohto filmovo-seriálového sveta. Po úspechu seriálu The Mandalorian sa začalo oznamovať mnoho hraných seriálov. Jedným z nich je aj Obi-Wan Kenobi, ktorého dátum vydania sa nedávno posunul a tak si na návrat tohto Jediho budeme musieť počkať dlhšie.

Obi-Wan Kenobi sa bude odohrávať 10 rokov po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Obi-Wan jedným očkom dáva pozor na malého Luka na planéte Tatooine, no bude sa musieť vydať na dobrodružstvo, keďže ho zrejme budú loviť hlavní záporáci Inkvizítori. V seriáli si zahrá Ewan McGregorHayden ChristensenRupert FriendMoses IngramKumail NanjianiJoel EdgertonBonnie Piesse alebo Sung Kang.

Dobrou správou je, že prvé dve epizódy vyjdú naraz

To, že sa dlho očakávaného seriálu dočkáme o niečo neskôr, nám prezradil samotný predstaviteľ postavy Ewan McGregor v novom, zhruba minútovom videu. Poďakoval sa fanúšikom za lásku, ktorú dávajú jeho postave a potom prezradil, že dátum vydania seriálu sa posunie. Našťastie len o dva dni, a teda z pôvodnej stredy (kedy bežne vychádzajú seriály od štúdia Disney a jeho odkúpených štúdií) na piatok.

Seriál teda nezačneme pozerať na Disney+ už 25. mája 2022, ako sme pôvodne mali. Šlo o historický dátum, pretože v tento deň bude 45. výročie vydania filmu Hviezdne vojny IV – Nová nádej. V ňom sa prvýkrát ukázala postava Obi-Wana Kenobiho. Nový dátum, ktorý si môžete zapísať do kalendárov, je teda 27. máj 2022. Prečo sa ho rozhodli zmeniť je otázne, no možno sa chceli vyhnúť konfliktu projektov.

Obi-Wan Kenobi prvý trailer
Zdroj: reddit.com

Je totiž možné, že vtedy vyjde iný, rovnako dôležitý projekt. Dva rovnako silné projekty by tak mali premiéru v jeden deň, čo štúdia a spoločnosti robia nerady. Dobrou správou, ktorú McGregor ešte stihol prezradiť, je to, že prvé dve epizódy tohto šesťdielneho seriálu vyjdú naraz. Uvidíme tak vlastne až dve hodiny z tohto seriálu. Vďaka tomu určite všetci zabudnú, že si seriál mali pôvodne pozrieť o dva dni skôr a pôvodne len jednu epizódu.

Čo hovoríte na to, že sa dátum vydania posúva o 2 dni dozadu? Je podľa vás dobrou kompenzáciou to, že do sveta vypustí štúdio naraz prvé dve časti?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -