Kenobi je späť! Prvý trailer na seriál Obi-Wan Kenobi nám ukazuje lov na jedného z najobľúbenejších Jediov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Azda najobľúbenejší Jedi je späť! Medzi TOP postavy Star Wars vesmíru jednoznačne patrí Jedi menom Obi-Wan Kenobi. Ten je okrem svojich bojových schopností a inteligencie známy aj ako učiteľ rodu Skywalkerovcov (Anakina a Luka). Naposledy sme ho videli na obrazovkách pred viac ako 15 rokmi, no už v máji vyjde jeho nový projekt. Seriál Obi-Wan Kenobi okrem toho všetkého dostal aj svoj prvý trailer.

Čo sa týka hercov, ktorí postavu hrali, tak v pôvodnej trilógii si ju strihol herec Alec Guinness. V prequelovej trilógii, kde sa ukázala mladšia verzia tohto Jediho, si ho však zahral už Ewan McGregor, ktorý si túto rolu zopakuje aj v nadchádzajúcom seriáli. Postavu sme inak mohli vidieť aj v kreslených seriáloch. Veľmi dôležitú rolu mal v animovanom seriáli Star Wars: The Clone Wars a na chvíľu sa ukázal aj v animovanom seriáli Star Wars: Rebels.

Prvý trailer seriálu Obi-Wan Kenobi

Seriál sa bude odohrávať 10 rokov po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Obi-Wan jedným očkom dáva pozor na malého Luka na planéte Tatooine. To je nám ukázané aj v traileri, v ktorom dáva na hrajúceho sa Luka pozor z diaľky. Ako povedal Obi-Wan, je po boji a oni prehrali, a tak musí zostať v utajení. Nie každému je ale po vôli to, že niektorí Jediovia prežili. A tak ich začnú jedného po druhom loviť.

Inkvizítori na čele s Grand Inquisitorom (Rupert Friend) totiž prehľadávajú bežných obyvateľov a hľadajú zvyšných preživších Jediov. Vedia ale, že skôr či neskôr zo svojej diery vylezú, pretože im ich kódex nedovolí zostať v úzadí. Tak zrejme budú chcieť vylákať aj Obi-Wana, ktorý bude chcieť pomôcť obyčajným ľuďom. Okrem hlavného inkvizítora na chvíľu vidíme aj ďalších inkvizítorov, konkrétne Piateho brata a Revu (Moses Ingram).

OBI-WAN KENOBI
Zdroj: ew.com

Trailer inak veľa neukázal, no teraz už aspoň vieme viac z deja, a teda to, že Obi-Wan bude musieť prestať na chvíľu strážiť Luka, pretože po dlhom čase si bude musieť opäť zachrániť vlastný život. Okrem vyššie spomínaných hercov si v seriál ešte zahrá Hayden Christensen, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Indira Varma, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell a Benny Safdie. Seriál pozostávajúci zo šiestich epizód začne vychádzať 25. mája 2022.

Čo vravíte na prvý trailer tohto seriálu? Tiež sa už neviete dočkať na návrat Ewan McGregora do jeho životnej role?

Zdroj: hollywoodreporter.com, polygon.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -