Ako pôvodne vyzerali obleky z Avengers: Endgame, v ktorých superhrdinovia cestovali v čase?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Ako pôvodne vyzerali obleky na cestovanie v čase v Avengers: Endgame?

Boli nám odhalené pôvodné dizajny pre najveľkolepejšiu Marvelovku. Konkrétne sa jedná o ranné návrhy oblekov, určených na cestovanie v čase v Avengers: Endgame, ktoré superhrdinovia využili 5 rokov po tom, ako Thanos vyhubil polovicu života vo vesmíre. Práve vďaka týmto oblekom mali možnosť vrátiť sa v čase a napraviť túto tragickú katastrofu.

Vďaka intelektu Hanka Pyma a Tonyho Starka boli Avengeri schopní navštíviť hneď niekoľko udalostí z MCU histórie. Na túto šialenú misiu potrebovali rafinované obleky, ktoré im presun v čase umožnili.

Podobne ako Iron Manovo brnenie, sú vyrobené z nano technológie. Avšak predtým, ako sa režiséri Russovci rozhodli pre elegantný bielo-červený dizajn, boli tu aj bizarnejšie návrhy.

Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Aleksi Briclot, jeden z umelcov, ktorý sa zameriavajú na digitálnu kresbu, sa s nami podelil o svoje prvotné návrhy pre tieto obleky. Sú veľmi odlišné od toho, čo skončilo na striebornom plátne. Sú žltej farby a výrazne objemnejšie. Helma je podobná tým kozmonautským. Autor sa inšpiroval elitným pilotom super rýchlych lietadiel. Sami posúďte fotografie umiestnené v tomto článku.

Do minulosti vo veľkom štýle

Dnes je už ťažké predstaviť si Avengers: Endgame s inými oblekmi určenými na cestovanie v čase ako s tými, ktoré boli nakoniec vo filme použité.

Červená a biela bola mixom Pymovej a Starkovej estetiky, čo dávalo perfektný zmysel, keďže stoja za výtvorom týchto oblekov. Šéf oddelenia pre návrhy dizajnov do Marvel filmov, Ryan Meinerding, sa podelil aj o temnejšiu, elegantnejšiu verziu týchto oblekov. Avšak ani tie Russovcov nepresvedčili.

Nepoužitie týchto pôvodných dizajnov bolo pre Avengers: Endgame koniec koncov dobrým rozhodnutím hneď z viacerých dôvodov. Obleky boli takto minimalistickejšie a ich farba dávala v príbehu zmysel, nebola náhodná. Avšak dá sa argumentovať, že tieto pôvodné dizajny boli odvážnejšie a kreatívnejšie. Ale to je už subjektívne.

Ktorý návrh oblekov preferujete? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -