Halloweensky Špeciál 2017 #5 – Pozerajú slovenskí youtuberi a streameri horory? Ktoré sú ich obľúbené?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je to tu! Kalendár konečne ukazuje 31. a s týmto dátumom prichádza aj Halloween. Vitajte tak pri našom piatom a zároveň poslednom tohtoročnom Halloweenskom špeciáli. Sme veľmi radi, že tak ako vlani, aj tento rok sme vás mohli pripraviť na Halloween aspoň s pár článkami, ktoré veríme, že ste si vychutnali, či už tento sviatok oslavujete alebo nie. V našom poslednom článku sme vyspovedali našich slovenských youtuberov a streamerov!

Obľúbené horory slovenských youtuberov

Halloween nám už zaklopal na dvere a my sme sa pri tejto príležitosti spýtali slovenských youtuberov a streamerov dve jednoduché otázky – Pozerajú horory? Ktoré z nich sú ich obľúbené? Odpovedí sme sa samozrejme dočkali rôznorodých a niektoré prekvapili aj nás samotných! Ani by ste netušili, koľko z nich sa hororov reálne bojí a preto ich nepozerajú. A ktorých obľúbených internetových zabávačov sme sa tieto zákerné otázky spýtali? V našom poslednom Halloweenskom špeciáli sa ukážu mená ako Duklock, duo Zrebný & Frlajs, EdynLady Zika, Zlý Zajo či obľúbený streamer a komentátor Dev1!

Duklock

Duklock
Duklock, Zdroj: youtube.com

1. Pozeráš horory? Pokiaľ áno, čo máš na nich rád a pokiaľ nie, tak prečo?

No kukávam… aj keď v poslednej dobe sú niektoré až moc preplácané krvou, črevami, atď. Tak sa nájdu také, čo vsádzajú viac na atmosféru. To je podla mňa viac dôležité než všade striekajúca krv. Bavia ma preto, lebo sa z tých lepších dá aj volačo naučiť v rámci videotvorby. Napríklad, ako držať diváka v napätí. Ale na druhú stranu, je to aj na škodu, lebo sa často pristihnem pri horore pri tom, ako skúmam ako spravili henten efekt alebo ten strih, atď.

2. Najobľúbenejší/šie horory?

Najobľúbenejší horor je mega ťažké vybrať, lebo každý z tých lepších má niečo do seba. Séria Saw je veľmi špecifická v tom, že nejde ani tak o horor ako o psychologický thriller, ale aj tak sa tam prvky hororu nachádzajú…. každopádne, podla mňa sú najefektívnejšie horory práve také, čo sa najviac približujú k realite a zároveň milujem klasiku… takže dávam môj hlas prvému Vreskotu. Čo ak sa nejaký týpek fakt zblbne a pôjde si kúpiť práve tu nechutnú masku, čo mi ako decku brala spánok? Takže áno, za mňa Vreskot.

Youtube kanál: youtube.com/user/DukoveVidea

Zrebný & Frlajs

Zrebný & Frlajs
Takto vyzerajú Zrebný & Frlajs v kine na horore? Zdroj: youtube.com

1. Pozeráte horory? Pokiaľ áno, čo máte na nich radi a pokiaľ nie, tak prečo?

Zrebný: Nemám rád horory a nepozerám ich.

Frlajs: Nepozerám, lebo sa ich bojím. A nechcem byť v napätí v kine.

Youtube kanál: youtube.com/channel/UC74kimKZOy8aXzg7rhUOVsA

Edyn

Edyn
Edyn, Zdroj: youtube.com

1. Pozeráš horory? Pokiaľ áno, čo máš na nich rád a pokiaľ nie, tak prečo?

Dobrý horor si rád občas pozriem, i keď patrím medzi divákov, ktorí sa nastrašia pri každej možnej príležitosti, haha. Každopádne, je to pre mňa adrenalín, ktorý rád podstúpim.

2. Najobľúbenejší/šie horory?

Neviem či najobľúbenejší, ale určite jeden z tých, ktorý vo mne zanechali stopy, bol V Zajatí Démonov 2.

Youtube kanál: youtube.com/user/edynlol

Lady Zika

Lady Zika
Lady Zika, Zdroj: youtube.com

1. Pozeráš horory? Pokiaľ áno, čo máš na nich rada a pokiaľ nie, tak prečo?

Nie, nezvyknem ich pozerať, pretože si myslím, že ako žáner sa tam opakujú určité prvky, ktoré mi prídu trochu hlúpe… napr. človek vojde sám do domu, v ktorom straší, a celý film sa v tom dome pohybuje. Uprednostňujem radšej iné žánre. Taktiež nemusím jump-scary. Pred nedávnom som však bola na pár hororoch/thrilleroch v kine a jeden z nich sa mi celkom páčil. Čiže nič nieje stratené.

2. Najobľúbenejší/šie horory?

Najobľúbenejší nemám, ale ten, čo som videla a páčil sa mi, sa volá matka!. je to taký hororo-psychologický thriller :).

Youtube kanál: youtube.com/channel/UCfA0sz8f5J5RZqdfahvFAjA

Zlý Zajo

Zlý Zajo
Zľava: Zlý Zajo, Asimister, Viktorkaa, Zdroj: youtube.com

1. Pozeráš horory? Pokiaľ áno, čo máš na nich rád a pokiaľ nie, tak prečo?

Áno, mám rád, pokiaľ sa zameriavajú na primárny strach, nie na prvoplánové vystrašenie alá jump-scare.

2. Najobľúbenejší/šie horory?

Zaujal ma film V Zajatí Démonov, It bol podla mňa o ničom.

Youtube kanál: youtube.com/channel/UCQygDBqjoiiZAlwcavJZi4Q

Dev1

Dev1
Dev1, Zdroj: redbull.com

1. Pozeráš horory? Pokiaľ áno, čo máš na nich rád a pokiaľ nie, tak prečo? Ktoré sú tvoje najobľúbenejší/šie horory?

Pozerám, jasné, ale pri klasických krvákoch sa neviem naladiť na dajakú správnu vlnu a vidím všade tú produkciu, predstavujem si ako to natáčajú a všeobecne mi klasický horor od určitého veku príde suchý. Mam radšej tie záhadné druhy, viac mysteriózne, poprípade tie na štýl mindblowing ako Šiesty zmysel či s takou správnou psycho atmoškou ako Mlčanie jahniat. Nie som zástanca hororou, kde je priorita preliať hektolitre krvi :).
Ale samozrejme, sem tam sa nájdu dobre kúsky na vypnutie mozgu ako The Cabin in the Woods. No a úplne prvé Saw boli super, ale ako pri každom dobrom filme, treba zo zaujímavého konceptu vyždímať maximum a nekonečné pokračovania úplne pochovajú celú myšlienku.

Twitch kanál: go.twitch.tv/dev1

Ako dopadol náš prieskum?

Dozvedeli sme sa teda, že väčšina zo zúčastnených youtuberov vlastne ani nemá rada horory a boja sa ich. Naopak, našli sa takí, ktorí horory majú radi, no nemusia bezhlavé krváky a jump-scary. Radšej majú tie mysteriózne a démonické. Taktiež sa pri ich pozeraní nestráca ich práca – často si všímajú efekty, strih alebo celkovú produkciu a natáčanie. Všetkým zúčastneným samozrejme ďakujeme za zaujímavé a rôznorodé odpovede! A s ktorým z nich sa stotožňujete najviac vy?

Poriadne si teda ešte užite posledný Halloweensky deň pri nejakom poriadnom horore! My sa pri Halloweenskom špeciáli vidíme znova o rok, kedy si pre vás pripravíme ešte lepšie témy! Všetky články z tohtoročného špeciálu nájdete na tejto podstránke.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -