Držte si klobúky, toto je prvý priehľadný televízor na svete. Na fungovanie ani nepotrebuje káble

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prvý bezdrôtový priehľadný televízor na svete

Spoločnosť LG predstavuje na veľtrhu CES 2024 prvý bezdrôtový transparentný OLED televízor na svete. LG SIGNATURE OLED T kombinuje priehľadnú obrazovku OLED s rozlíšením 4K s technológiou bezdrôtového prenosu obrazu a zvuku. Vďaka tomu bude sledovanie obrazovky také ako nikdy predtým.

OLED T dáva používateľom nevídanú slobodu pri dizajnovaní svojho bývania. Dopĺňa to kvalita obrazu a výkon panelu LG OLED, ktorý je vybavený novým procesorom Alpha 11 AI. Priehľadný displej OLED od spoločnosti LG získal na veľtrhu CES 2024 päť ocenení za inovácie, vrátane ocenenia Best of Innovation.

LG SIGNATURE OLED T zbavuje používateľov dominantnej čiernej obrazovky, ktorá môže narúšať dizajn ich domácnosti. Vďaka  priehľadnému displeju splynie s okolím, pričom si zachováva 77-palcovú obrazovku. Keď je vypnutý, je skutočne nenápadný, splýva s prostredím a vizuálne nenarúša priestor. Priehľadná obrazovka televízora tiež pomáha pocitovo zväčšiť priestor oproti tradičným displejom.

tv
Zdroj: LG

Prostredie bez káblov

Priehľadná obrazovka nemá obmedzenia, ktoré sa zvyčajne spájajú s bežnými televízormi. Televízor už nemusí byť umiestnený pri stene. Namiesto toho môžete OLED T presunúť do stredu miestnosti a vytvoriť tak priečku alebo ho umiestniť k oknu bez toho, aby bránil vo výhľade von. Dodávaný Zero Connect Box, ktorý využíva technológiu bezdrôtového prenosu obrazu a zvuku v rozlíšení 4K do televízora, umožňuje používateľom umiestniť televízor kamkoľvek bez ohľadu na to, kde sa v miestnosti nachádzajú elektrické zásuvky. Vďaka tomu, že medzi boxom a televízorom nie sú žiadne káble, si používatelia môžu vychutnať prostredie bez káblov.

Modulárna konštrukcia LG OLED T uľahčuje rôzne možnosti inštalácie. Televízor sa dodáva ako voľne stojaci, nástenný alebo závesný televízor. Zákazníci si ho môžu ďalej prispôsobiť pridaním stojana alebo závesných políc na oboch stranách obrazovky tak, aby čo najlepšie vyhovoval ich jedinečnému vkusu a preferenciám.

televizor
Zdroj: LG

Vďaka funkcii Always-On-Display sa televízor dokáže premeniť na priehľadné digitálne plátno na prezentáciu umeleckých diel, videí alebo fotografií. Obsah zobrazený na priehľadnej obrazovke sa zdanlivo vznáša vo vzduchu, ale zároveň splýva s okolitým priestorom a vytvára pôsobivý vizuálny efekt, ktorý prináša jedinečnú atmosféru.

Ak chcete zobraziť obraz, stlačte tlačidlo na zvýšenie kontrastu obrazovky. Používatelia môžu zvýšiť kontrast a naplno využiť vylepšenú kvalitu obrazu s novým procesorom Alpha 11 AI, ktorý poskytuje štvornásobný výkon pre použitie umelej inteligencie. V porovnaní s jeho predchodcom sa grafický výkon zvýšil o 70 % a rýchlosť spracovania je o 30 % vyššia. OLED T dokáže prepínať medzi priehľadnou a žiarivou farebnou obrazovkou jediným stlačením tlačidla.

LG SIGNATURE OLED T bude predstavený na veľtrhu CES 2024 od 9. do 12. januára v stánku spoločnosti.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -