Filmy a seriály pomaly obnovujú svoje natáčanie. Výroba ktorých by mohla byť už opätovne spustená?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Koronavírus vo svete pomaly ustupuje a rôzne odvetvia ekonomiky sa snažia opäť naštartovať. Inak to nie je ani v prípade filmového priemyslu, ktorý by už rád začal pracovať na výrobe a príprave filmov. Obnova natáčania niektorých filmov a seriálov vyzerá už naozaj sľubne, mohla by sa o chvíľu začať. O ktorých dielach je reč sa dozviete nižšie v tomto článku.

The Falcon and the Winter Soldier

mcu serial the falcon and the winter soldier
Zdroj: inverse.com

Seriál The Falcon and the Winter Soldier sa mal tesne pred začatím pandémie nakrúcať v Českej republike. To sa vtedy zastavilo, avšak Česko im už opäť dalo zelenú. Tvorcovia zatiaľ nepovedali, či šancu využijú, no ak by chceli, už môžu. Natáčanie a príchod štábu do Česka bude však za sprísnených podmienok, pričom budú testovaní na vírus pri odchode z USA, po príchode do ČR, a potom každých 14 dní, čo v krajine strávia.

Seriál je prvý, ktorý vyjde od Marvelu na Disney+, a ktorý patrí do dejovej línie MCU. Uvidíme príbeh po udalostiach Avengers: Endgame, ktorý bude o hľadaní novej alternatívy Kapitána Ameriky. Režisérom je Kari Skogland a v hlavných úlohách sa nám predstavia herci Sebastian Stan a Anthony Mackie. Ak všetko pôjde tak, ako má, seriál by sme si mohli pozrieť niekedy v auguste.

Avatar 2

Obnova natáčania filmov a seriálov
Zdroj: fiz-x.com

Avatar 2 sa pred pandémiou už začal nakrúcať, a to na Novom Zélande. Počas obdobia karantény tvorcovia naďalej pracovali, avšak len na vizuálnych efektoch, a teda sa to dalo robiť na počítačoch a hlavne osamote. Nový Zéland však už taktiež povolil nakrúcanie za sprísnených podmienok, a natáčanie niektorých filmov a seriálov podľa ich slov „už bezpečne prebieha„.

To, či k takýmto filmom patrí aj Avatar 2, je otázne. Režisér James Cameron má zatiaľ dosť času do oficiálnej premiéry filmu, a preto sa nemusí ponáhľať. Pokračovanie úspešnej prvej časti vyjde o viac ako dekádu neskôr, pretože sa neustále presúvalo a robili sa rôzne zmeny. Film si v kinách budeme môcť pozrieť na ďalší rok, a to 17. decembra 2021.

Seriál Pán Prsteňov

herecké obsadenie seriálu Pán prsteňov
Zdroj: screenrant.com

Zatiaľ nepomenovaný seriál zo sveta Pána Prsteňov sa mal natáčať rovnako ako Avatar 2 na Novom Zélande. Tomu sa ale taktiež pozastavilo natáčanie. Režisér J.A. Bayona začal natáčať len prvé dve epizódy, takže bol len v začiatkoch natáčania, keď bol prerušený. Seriál mal ešte pre pandémiou pauzu, a preto netreba očakávať, že sa teraz rozbehne rýchlo. Tvorcovia sa vrátia tam, kde prestali, a pomaly na tom opäť začnú pracovať.

Zatiaľ nie je isté, či tvorcovia jednotlivých filmov a seriálov využijú tieto možnosti natáčania v niektorých krajinách, alebo počkajú, kým bude bezpečnejšie všade vo svete. My veríme, že všetko sa vráti do normálnych koľají už čoskoro, filmy sa začnú točiť ako predtým a my si ich budeme spolu s vami môcť opäť vychutnať na veľkom plátne v kinách.

Ste radi, že už je možná obnova natáčania filmov a seriálov v niektorých krajinách? Na ktorých z vyššie spomínaných sa tešíte najviac? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroje: screenrant.com, cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -