Obrovské sklamanie. Najlepšie fantasy za posledné roky nedostane pokračovanie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Dungeons & Dragons nakoniec nevznikne

Minulý rok v kinách bodovala fantasy Dungeons & Dragons, ktoré podľa mnohých konečne dalo správnu podobu najznámejšej hre na hrdinov. Snímka s podtitulom Česť zlodejov zbierala skvelé hodnotenia, no pri zárobkoch to už však bolo o niečo horšie. Veľké nádeje napriek tomu smerovali aj k vznikajúcemu podľa DnD. Portál ScreenRant však informuje, že projekt projekt narazil a štúdio sa ho zrieklo.

Česť zlodejov v kinách zarobila iba 204 miliónov dolárov, napriek tomu materská spoločnosť Hasbro vyjadrila veľké nádeje do hraných adaptácií. Okrem tejto hernej značky pripravujú aj novú verziu G.I.Joe, detektívky Cluedo či dokonca známeho Monopoly.

animovaný film Transformers One
Zdroj: TMDB

Paramout nechce veľké fantasy

Jedným z veľkých projektov malo byť aj ďalšie, tento raz seriálové spracovanie Dungeons & Dragons, ktoré patrilo pod spoločnosť Paramount+. Hlavným režisérom a scenáristom mal byť Rawson Marshall Turber, ktorého poznáme kvôli akčnej komédií Red Notice. Ako showrunner bol vybraný Drew Crevello (miniséria WeCrashed).

Teraz sa však štúdio prišlo s prekvapivým krokom- výroba seriálu bola zastavená a obaja tvorcovia od projektu odchádzajú. Odôvodnenie neposkytli, predpokladá sa však, že sa chcú venovať viac realistickým drámam. Ich Yellowstone a jeho prequely totiž zaznamenávajú vysokú sledovanosť a práve to môže byť karta, na ktorú chcú staviť.

Dungeons & Dragons
Zdroj: TMDB

Hasbro to nevzdáva

Hasbro Entertaiment je v neľahkej situácii. Pôvodne distribuovali seriál s kanadskou filmovou spoločnosťou eOne, tá však bola minulý rok predaná Lionsgatu a tiež od DnD odstúpila. Teraz projekt zostal čisto v ich rukách, zdá sa však, že to s ním nevzdávajú. Vyjadrili sa, že chcú návrh naďalej ponúkať ďalším spoločnostiam.

V nadväznosti na úspech filmu, ktorému stále svieti hodnotenie 80% na ČSFD a obľube žánru by to vôbec nemusel byť problém. Predsa len, trh s fantasy je momentálne bohatý. Aj keď má svojich odporcov, na seriál The Rings of Power stále čaká množstvo divákov a ešte viac fanúšikov sa nevie dočkať budúcomesačného Rodu draka na HBO.

Myslíte si, že bude seriál Dungeons & Dragons ešte pokračovať vo výrobe? Kto by sa ho mal podľa vás ujať? Prečo si myslíte, že od neho Paramount odstúpil? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -