Obrovské sklamanie: Zrušili jeden z najobľúbenejších sci-fi projektov súčasnosti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zrušili obľúbený sci-fi seriál

Apple TV+ je dobrým domov pre zamotané a nekonvenčné sci-fi projekty. Aktuálne dáva diváckym mozgom zabrať projekt Dark Matters, prvé mesiace v roku však patrili napínavej osemdielnej dráme s Noomi Rapace. Aj napriek tomu, že si ho diváci obľúbili, informuje portál Deadline o tom, že seriál Constellation bol zrušený a nebude pokračovať druhou sériou.

Za seriálom stál Peter Harness, pre niektorých známy aj ako tvorca viacerých dielov Doctora Who.

Tentokrát si zobral na starosť oveľa drsnejšie sci-fi, v ktorom sa astronautka Jo dostane na Zem po katastrofe na jej vesmírnej stanici. Zisťuje, že úlomky jej spomienok chýbajú a niektoré veci v jej živote sú naopak úplne iné, ako si ich pamätá.

trailer constellation noomi rapace
Zdroj: Apple

Napínavý triler s psychologickými témami

Akciou nabitý dobrodružný projekt skúmal temné zákutia ľudskej mysle a viaceré silné psychologické témy. Dal poriadne zabrať nejednému divákovi, no aj napriek tomu (či možno práve vďaka tomu) sa stal pomerne obľúbeným. Zahraniční diváci sa zhodovali s tými našimi, seriál má hodnotenie 62 % na portáloch Rotten Tomatoes aj ČSFD.

Napriek tomu sa streamovacia služba rozhodla, že 8 dielov bolo všetko, čo z tohto projektu dostaneme a neobnovili ho pre druhú sériu. Vina sa však dá nájsť v číslach sledovanosti. 21. februára mali premiéru prvé tri epizódy, ktoré kritici vychválili a hovorili o mimoriadne silnom štarte.

apple tv constellation
Zdroj: Apple

Štatistika sledovanosti nepustí

Iné údaje však poskytujú štatistiky. Práve premiéra sa nevyšplhala v rebríčkoch ani do prvej desiatky sledovanosti. Nasledujúce diely to zlepšili a v prvej desinke“ sa seriál nachádzal vo viacerých krajinách. Ani do svojho dychberúceho finále, ktoré sa odvysielalo 27. marca sa mu však nepodarilo dostať na prvú priečku na Apple TV+.

Zrejme preto sa Apple rozhodol, že seriál neobnovia a sústredia sa skôr na iné projekty. Tých majú predsa v hľadáčiku dosť. Chystá sa spin-off Star City z populárneho For All Mankind, adaptácie dostanú knihy Neuromancer či Murderbot. A to hovoríme iba o sci-fi žánri…

Čo hovoríte na to, že zrušili seriál Constellation? Páčil sa vám a vychutnali ste si prvú sériu? Radi by ste videli aj viac epizód alebo bolo 8 častí dostatočným počtom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: deadline.com; flixpatrol.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -