Takto sa po 38 rokoch zmenilo obsadenie kultovej série Policajná akadémia!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Na svete zrejme neexistuje človek, ktorý by túto sériu nepoznal. Prvý diel mal premiéru v roku 1984. Zaujímavé je, že dej vychádzal zo skutočnej udalosti. Na príkaz starostu boli totiž do radov polície naverbovaní obyčajní civilisti, ktorí riešili svoje prípady bizarným spôsobom. V tejto sérii si zahralo mnoho známych mien a my vám ich ukážeme, pretože takto dnes vyzerajú herci zo série Policajná akadémia!

Herci z kultovej série Policajná akadémia dnes

1. Steve Guttenberg – Carey Mahoney

Policajná akadémia
Zdroj: brightside.me

Najznámejším členom série Policajná akadémia bol práve Mahoney, ktorého stvárnil Steve Guttenberg. Ten už celých 40 rokov brázdi vody Hollywoodu. Zahral si v rešpektovaných filmoch ako sú Bistro (1981) alebo Číslo 5 žije (1986). Väčšinou hrá v malých a nie príliš komerčných filmoch a zrejme navždy bude pre každého ten vtipný sympaťák Mahoney.

2. Kim Catrall – Karen Thompson

Kim Catrall
Zdroj: brightside.me

Mnohí filmoví fanúšikovia možno už aj zabudli na to, že si Kim Catrall zahrala v prvej časti tejto kultovej série. V ďalších dieloch sa už totiž neobjavila, avšak stala sa jednou z hlavných hrdiniek seriálu Sex v meste (1998-2004). Za svoje skvelé výkony si vyslúžila 4 ceny Emmy a 5 nominácií na Zlatý Glóbus. Kvôli rozporu s jej kolegyňou, herečkou Sarah Jessicou Parker, sa neobjavila v seriálovom pokračovaní Ako to bolo ďalej….

3. Sharon Stone – Claire Mattson

Sharon Stone
Zdroj: brightside.me

Sharon Stone si zahrala vo štvrtej časti série a to novinárku Claire Mattsonovú. O päť rokov neskôr si zahrala v kultovom sci-fi filme Total Recall a po niekoľkých ďalších produkciách získala Zlatý glóbus či nomináciu na Oscara a to za jej výkon vo filme Kasíno (1995). Stále je aktívnou herečkou a najnovšie sa ukázala v dráme What About Love (2023) po boku Andyho Garciu (Dannyho 11).

4. Bobcat Goldthwait – Zed

Policajná akadémia
Zdroj: brightside.me

Zed bol tou najbláznivejšiu postavou celej série. Prvýkrát sme ho videli v druhej časti Policajnej akadémie a svoju rolu si herec Bobcat Goldthwait zopakoval ešte dvakrát. Okrem herectva sa venuje aj produkcii, réžii a taktiež písaniu kníh.

5. GW Bailey – Kapitán Harris

Policajná akadémia
Zdroj: brightside.me

GW Bailey si v tejto sérii zahral hlavného záporáka Kapitána Thadeusa Harrisa. Dodnes je to najznámejšia rola v hercovej kariére. Baileymu sa podarilo získať bakalára v odbore výtvarného umenia. Od roku 2016 je členom obsadenia seriálu Oddelenie závažných zločinov (2012-2018).

6. Leslie Easterbrook – Debbie Callahan

Leslie Easterbrook
Zdroj: brightside.me

Leslie si zahrala nezabudnuteľnú sexi inštruktorku Debbie Callahanovú a to až v šiestich filmoch tejto sedemdielnej série. Po finálovej časti naďalej pokračovala v hereckej kariére a hrala prevažne v hororových filmoch.

7. Michael Winslow – Larvell Jones

Michael Winslow
Zdroj: brightside.me

Michael Winslow si zahral Larvella Jonesa vo všetkých dieloch série. Diváci si ho zapamätali hlavne kvôli jeho talentu vydávať rôzne zvuky. Tento svoj talent uplatňuje aj naďalej a zdieľa ho napríklad aj so svojimi fanúšikmi na Facebooku.

8. Colleen Camp – Kathleen Kirkland

Policajná akadémia
Zdroj: brightside.me

Colleen Camp si zahrala v dvoch častiach Policajnej akadémie a vdýchla život postave Kathleen Kirklandovej. Po nejakom čase sa vypracovala na producentku, ale naďalej hrá v rôznych filmoch. V súčasnosti hrá v seriáli Mainstream (2020).

9. Claire Forlani – Katrina

Claire Forlani
Zdroj: brightside.me

Claire Forlani si zahrala v poslednej siedmej časti série a to postavu rusky menom Katrina. Neskôr si zahrala s Nicolasom Cageom a Seanom Connerym v kultovej Skale (1996) či s Bradom Pittom a Anthonym Hopkinsom v dráme Zoznámte sa Joe Black (1998). V súčasnosti ju môžeme vidieť v seriáli Domina (2021).

10. Ron Perlman – Constantine Konali

Ron Perlman
Zdroj: brightside.me

Poslednou hviezdou z tejto série je herec Ron Perlman. Ten je široko ďaleko známy hlavne vďaka sérii Hellboy. Okrem toho však herec využíva aj svoj hlas, ktorý prepožičal už mnohým filmovým či seriálovým postavám.

Takto dnes vyzerajú herci zo série Policajná akadémia. Ktorá hviezda sa podľa najviac zmenila?

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -