Nový Harry Potter a viac: Nakopni rok 2022 nádielkou očakávaných online filmov a seriálov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

ZAHRADNÍCI
(Záhradníci / Landscapers)

Štvordielna miniséria rozpráva na základe skutočných udalostí podivný príbeh zdanlivo obyčajného manželského páru, ktorý sa stane stredobodom záujmu kriminalistov po tom, čo sú na záhrade domu v Nottinghame nájdené dve telá. Susan (Olivia Colman) a Christopher (David Thewlis) Edwardsoví už viac ako pätnásť rokov utekajú pred realitou.

Potom, čo Christopher zavolá domov svojej nevlastnej matke, vyjde najavo ich podiel na dávnom hroznom zločine. V priebehu vyšetrovania, inšpirovaného Susaninou posadnutosťou starými westernami a klasickou kinematografiou, sa dvojica stáva hollywoodskymi hrdinami vo svojom vlastnom milostnom príbehu.

VE JMÉNU NAŠEHO PÁNA II.
(V mene nášho Pána II. / The Righteous Gemstones II.)

Danny McBride (Boj o riaditeľňu) sa vracia na HBO v komediálnom seriáli o svetovo preslávenej televanjelickej rodine s dlhou tradíciou deviantného správania, chamtivosti a charitatívnej činnosti – to všetko v mene Pána Ježiša Krista. Jesse Gemstone (Danny McBride) sa považuje za priekopníka v kázaní televíznym masám.

To, čo vybudoval jeho otec Eli Gemstone (John Goodman), sa rozhodol vziať a rozšíriť pre modernejšie publikum… V druhej sérii je naša požehnaná rodina Gemstoneových ohrozovaná zlými ľuďmi z minulosti i súčasnosti: chcú zničiť ich impérium!

NĚKDO, NĚKDE
(Niekto, niekde / Somebody Somewhere)

Napriek rozľahlým plániam a nekonečným prériám môže Kansas niekomu, ako je Sam Miller, pripadať zväzujúci. V seriáli inšpirovanom životom Bridget Everett hrá táto komička a speváčka samu seba v úlohe Sam, ktorá navonok vyzerá ako pravá Kansasanka, ale do svojho rodného mesta tak celkom nezapadá.

Bojuje so stratou a sebaprijatím a záchranou je pre ňu spev. Ten ju zavedie na cestu sebapoznania a do spoločenstva podobne zmýšľajúcich outsiderov, ktorí zdanlivo tiež nikam nepatria, ale nevzdávajú sa. Vďaka nim Sam pochopí, že nájsť spriaznené duše aj svoje miesto vo svete je možné kdekoľvek.

POZLACENÝ VĚK
(Pozlátený vek / The Gilded Age)

Milovníci Panstva Downton, tento desaťdielny seriál je niečo pre vás! Koniec devätnásteho storočia sa v Amerike niesol v znamení veľkých hospodárskych zmien. Mnohí nechutne zbohatli, iní naopak prišli o všetok majetok… Príbeh začína v roku 1882, kedy sa osirelá dcéra južanského generála Marian Brook presťahuje do honosného newyorského domu k svojim staromódnym tetám Agnes van Rhijn a Ady Brook.

V sprievode vzdelanej Afroameričanky Peggy Scott sa nevedomky zapletie do spoločenského stretu medzi jednou z tiet a nehorázne bohatými susedmi, bezohľadným železničným magnátom Georgeom Russellom a jeho ambicióznou manželkou Bertou. Bude sa Marian vo vzrušujúcom svete na prahu modernej doby riadiť zavedenými spoločenskými pravidlami, alebo si prerazí svoju vlastnú cestu?

HARRY POTTER, DVACET LET FILMOVÉ MAGIE: NÁVRAT DO BRADAVIC
(Harry Potter 20 rokov filmovej mágie: Návrat do Rokfortu / Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts)

Pokiaľ ste vlani uronili slzu pri nostalgickom návrate jedného z najpopulárnejších seriálov vôbec v špeciáli Priatelia: Zase spolu, toto bude niečo pre vás. Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson sa prvýkrát od posledného filmu čarodejníckej ságy opäť stretávajú pred kamerami.

Obľúbená trojica sa vracia do Rokfortu pri príležitosti dvadsiateho výročia premiéry prvého filmu: Harry Potter a Kameň mudrcov. Špeciál ponúkne pohľad do zákulisia natáčania, desiatky ďalších postáv z legendárnej osemdielnej série, rozhovory s jednotlivými hercami i ich spoločné rozprávanie.

BESTIE MUSÍ ZEMŘÍT
(Beštia musí zomrieť / The Beast Must Die)

Nočná mora každého rodiča: šesťročný chlapec zomrie pri autonehode, neznámy vinník odíde bez poskytnutia pomoci. Frances (Cush Jumbo) chce synovu smrť za každú cenu pomstiť a muža, ktorého považuje za vinníka, chce vypátrať a zabiť.

Keď sa na ostrove Wight zúfalá žena rozhodne vziať záležitosť do vlastných rúk, musí problémový (ale výborný) detektív Strangeways (Billy Howle) rozpliesť sieť tragédie a nastoliť spravodlivosť… Šesťdielna britská miniséria vás pripúta k obrazovkám.

FOLKLÓR II.
(Folklore II.)

Taiwanská hororová antológia z produkcie HBO Asia vychádza z hlboko zakorenených mýtov a folklórov naprieč Áziou. Druhá séria sa odohráva na šiestich rôznych ázijských územiach: na Taiwane, v Japonsku, Thajsku, na Filipínach, v Indonézii a Singapure.

Pokračuje v predstavovaní ázijských tradícií a povier a skúma stav človeka, ktorý je vystavený nadprirodzeným javom. Každá časť, ktorú natočil miestny režisér z daného teritória, ponúka inú perspektívu.

A JAK TO BYLO DÁL…
(Ako to bolo ďalej… / And Just Like That…)

Nová kapitola Sexu v meste z produkcie HBO Max nadväzuje na ikonický seriál HBO vysielaný v rokoch 1998–2004, ktorý ženy akéhokoľvek veku a povahy nikdy neomrzí, či už ich zaujíma móda, život v New Yorku, feminizmus všedného dňa alebo ozajstní muži, nezadaní a najlepšie ideálni.

Nový desaťdielny seriál s názvom Ako to bolo ďalej opäť sleduje nerozlučné priateľstvo Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) na ich zložitej životnej ceste po päťdesiatke. Čakajte romantiku, humor, starých známych vrátane pána Božského a úchvatné kostýmy, ktoré seriál podľa knižnej predlohy spisovateľky Candace Bushnell tak preslávili.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -