Nový Harry Potter a viac: Nakopni rok 2022 nádielkou očakávaných online filmov a seriálov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

MALÝ SHELDON V.
(Young Sheldon V.)

Pre mladého Sheldona Coopera nie je ľahké vyrastať vo východnom Texase. Byť najväčším géniom svojej generácie, ktorý vyniká v pokročilej matematike aj vede, totiž nie je to vždy výhodou, najmä v krajine, kde majú zvrchovanú pozíciu náboženstvo a futbal. A zatiaľ čo sa zraniteľný, nadaný a trochu naivný Sheldon vyrovnáva so svetom, jeho úplne obyčajná rodina musí nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s ním.

V priebehu 12 rokov vysielania seriálu Teória veľkého tresku sa diváci zoznámili s legendárnym, výstredným a výnimočným Sheldonom Cooperom. Tento vtipný seriál nám dáva príležitosť spoznať jeho detstvo, keď sa vydáva na neobvyklú a sľubnú cestu k dospelosti.

ROSWELL: NOVÉ MEXIKO IV.
(Roswell: New Mexico IV.)

Prichádza už štvrtá séria populárneho seriálu žánru science fiction! Rodáčka z Roswellu Liz Ortecho sa pred desiatimi rokmi po smrti milovanej staršej sestry rozhodla všetko opustiť. Jej otec však ochorel a ona sa vracia do turistickej atrakcie v Novom Mexiku, aby sa k nemu nasťahovala. Po príchode sa Liz stretne so svojou pubertálnou platonickou láskou Maxom Evansom, ktorý teraz pracuje pre miestnu políciu.

Chémia medzi nimi je okamžitá a elektrizujúca. Liz však čoskoro odhalí, že Max je mimozemšťan a po celý život skrýval svoje nadprirodzené schopnosti aj tie, ktorými disponujú jeho nepozemská sestra Isobel a kamarát Michael Guerin…

SUPERMAN A LOIS II.
(Superman and Lois II.)

Ďalších desať častí pohodového seriálu, hodnoteného ako jeden z najlepších súčasných počinov týkajúcich sa hrdinov DC univerza. Muž z ocele Clark Kent, najslávnejší superhrdina na svete, a Lois Lane, najznámejšia komiksová novinárka, čelia doteraz najväčšej výzve: stresu a problémom pracujúcich rodičov v dnešnej spoločnosti!

A to po rokoch konfrontácií so superzloduchmi, monštrami pustošiacimi Metropolis a mimozemskými útočníkmi odhodlanými vyhladiť ľudskú rasu… Ako keby náročná výchova dvoch synov nebola už tak dosť zložitá, musia si robiť starosti aj s tým, či synátori Jonathan a Jordan časom nezdedia po svojom otcovi superschopnosti.

ANGELA BLACK
(Angela Black)

Život Angely Black vyzerá idylicky: žije v nádhernom dome na londýnskom predmestí, pracuje ako dobrovoľníčka v psom útulku, má dvoch skvelých synov a charizmatického, pracovitého manžela Oliviera (Michael Huisman). Za dverami okúzľujúcej domácnosti je však Angela (Joanne Froggatt) obeťou brutálneho násilia a psychického týrania.

Nemá silu sa z devastujúceho vzťahu vymaniť. Náhodou ju však osloví súkromný detektív Ed (Samuel Adewunmi), ktorý odhalí Olivierovo najtemnejšie tajomstvo. Keď sa Angela dozvie desivú pravdu o svojom manželovi, je v šoku. Môže však detektívovi veriť? A dokáže opustiť život, ktorý tak dôverne pozná a vymaniť sa z pazúrov svojho muža?

LOVE LIFE II.
(Love Life II.)

Nevtieravý romantický seriál Love Life zachytáva cestu od prvej lásky až k tej poslednej, a súčasne sleduje, ako nás ľudia, s ktorými sa v jej priebehu stretávame, ovplyvňujú a formujú, kým s niekým z nich nezostaneme už navždy. V každej sérii tejto komediálnej antológie hľadá iný hlavný hrdina svoju životnú lásku.

Druhá séria sa zameriava na Marcusa Watkinsa (William Jackson Harper), ktorý sa dostáva z niekoľkoročného vzťahu so ženou, ktorú považoval za svoju vyvolenú. Potom, čo náhle stratil pevnú pôdu pod nohami, sa vydáva hľadať lásku svojho života. Hoci sa domnieval, že už ju dávno našiel…

WORK IN PROGRESS II.
(Work in Progress II.)

Druhá séria seriálu WORK IN PROGRESS, ktorý vychádza z jej vlastného života, sa vracia k postave Abby McEnanyovej vo chvíli, keď sa zotavuje z rozchodu. Štyridsaťšesťročná lesbička Abby, ktorá sa sama priznáva k nadváhe, neochotne prijíma fakt, že je príliš zaneprázdnená na to, aby sa zabila.

V skutočnosti si práve začína dávať život dohromady…keď sa globálna pandémia skríži s naliehavou rodinnou situáciou a donúti ju vydať sa na neprebádané územie. V hlavnej úlohe Abby McEnanyová.

VRAŽDY V PEMBROKSHIRE
(The Pembrokeshire Murders)

Napínavý a zároveň poučný seriál približuje pátranie po najznámejšom sériovom vrahovi v dejinách Walesu a odhaľuje príbeh prelomového prípadu, ktorý určil smer, akým sa postupuje pri riešení odloženého vyšetrovania kriminálnych činov. V roku 2006 sa vrchný inšpektor Steve Wilkins (Luke Evans) rozhodne opäť otvoriť dva odložené prípady vrážd z osemdesiatych rokov minulého storočia.

Vďaka priekopníckym forenzným metódam a starostlivej detektívnej práci nájde Wilkins a jeho tím mikroskopickú DNA a vlákna, ktoré by mohli spájať vraždy so sériou vlámaní z prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Páchateľovi týchto zločinov sa blíži koniec trestu odňatia slobody. Podarí sa vyšetrovateľom získať dostatok dôkazov, aby mohli podozrivého obviniť ešte pred jeho prepustením?

Zdroj: HBO

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -