Deadpool a Wolverine či Bad Boys. Na tieto veľmi očakávané filmy sa tešíme v lete 2024

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najočakávanejšie filmy leta 2024

Letná filmová sezóna je už tradičné nabitá filmami, ktoré by mali zaujať divákov po celom svete. Väčšinou ide o akciou nabité komédie alebo horory, so skvelým obsadením a vysokým rozpočtom. A aj tento rok sa rozhodne nebudeme nudiť. V tomto článku vám teda ukážeme, čo všetko v najbližších mesiacoch uvidíme a na aké veľmi očakávané filmy sa už teraz môžeme tešiť.

8. Kaskadér – 02. 05. 2024

Ryan Gosling (Barbie) si zrejme obľúbil komediálny žáner, pretože v ňom aj naďalej zostáva. Tentokrát si zahrá stroskotaného kaskadéra Colta Seaversa, ktorý dostane šancu opäť sa dostať výslnie. Lenže aj tentokrát ho osud zavedie do veľmi nebezpečných situácií, z ktorých prakticky niet úniku.

O réžiu sa postaral David Leitch, ktorý má s podobne ladenými filmami veľké skúsenosti. Spolu s Chadom Stahelskim pracoval na prvej časti Johna Wicka (2014 až 2023) a už bez jeho pomoci režíroval druhý diel Deadpoola (2018) či nedávnu akčnú hitovku Bullet Train s Bradom Pittom.

Jednoznačne je tento film vo skvelých rukách. Ryanovi Goslingovi budú sekundovať na Oscara nominovaná Emily Blunt či herec Aaron Taylor-Johnson, s ktorým už Leitch pracoval pri spomínanom filme Bullet Train.

7. Kráľovstvo planéty opíc – 09. 05. 2024

Tento očakávaný dobrodružný film plný skvelých vizuálnych efektov sa odohráva v ďalekej budúcnosti, a to niekoľko generácií po Cézarovej nadvláde. Opice sú dominantným druhom, pričom ľudia sa im museli podvoliť. V tomto akciou nabitom filme si zahrá herečka Freya Allan, ktorú fanúšikovia seriálu Zaklínač (2019 až 2024) určite dobre poznajú.

O réžiu filmu sa postará Wes Ball, ktorý režíroval všetky tri diely série Labyrint (2014 až 2018). Určite nepôjde o film, v ktorom by sme čakali vyhrotené herecké výkony. Každopádne v súčasnej dobe vizuálnych efektov sa však rozhodne bude na čo pozerať.

6. Furiosa: Mad Max sága – 23. 05. 2024

Po komerčnom a takisto oscarovom úspechu filmu Mad Max: Zbesilá cesta (2015) režisér George Miller vyhlásil, že natočí spin-off s Furiosou čoby hlavnou hrdinkou. V tomto filme však zobrazí udalosti, ktoré sa stali v jej mladosti, preto si ju nezahrá Charlize Theron. Nemusíte však zúfať, pretože ju nahradila jedna z najnádejnejších mladých herečiek súčasnosti Anya Taylor-Joy (Dámsky Gambit).

Okrem Anye uvidíme v tomto filme aj extrémne obľúbeného Chrisa Hemswortha, ktorému takýto projekt rozhodne sadne ako vyšitý. Tento rok sa tak opäť vrátime do dystopického sveta, ktorý v roku 2015 slávil taký obrovský úspech.

5. Bad Boys: Na život a na smrť – 06. 06. 2024

Po viac ako 2-ročnej pauze sa vráti aj dnes už Oscarom ocenený Will Smith, ktorý si potom ako uštedril na odovzdávaní Oscarov Chrisovi Rockovi facku, dal menšiu pauzu. A pre svoj návrat si nemohol vybrať lepší projekt. Práve séria Bad Boys (1995 až 2024) ho totiž preslávila po celom svete. Jeden z obľúbenejších hercov v Hollywoode sa tak vracia k postave Mikea Lowreyho a samozrejme, že nebude chýbať ani jeho partner Martin Lawrence.

O sérii Bad Boys sme po druhej časti dlho nepočuli, avšak tá tretia v roku 2020 dosiahla tržby nad 400 miliónov dolárov aj napriek pandemickej situácii. Uvidíme, či sa štvrtej časti podarí prekonať svojho predchodcu. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -