Odhalenie Exoprimal ukázalo, že ide o duchovného nástupcu Dino Crisis. Nejedná sa ale o vytúžený remake

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Remake Dino Crisis je tu. Alebo?

Fanúšikovia ikonickej survival akcie s názvom Dino Crisis už roky dúfajú v remake alebo aspoň HD remaster hernej klasiky. Minimálne prvé dva diely si na konzolách vyslúžili výborné hodnotenie, keďže v zásade šlo o koncept Resident Evil prevedený do prostredia dinosaurov. Principiálne ale šlo o rovnakú záležitosť. Preto mnohí hráči pri včerajšom State of Play začali ihneď výskať, nakoľko sa na ich obrazovkách zobrazilo logo spoločnosti Capcom. Potom začali z neba padať dinosaury, no nakoniec zúčastnení odchádzali trochu sklamaní, nakoľko sa z traileru vykľulo odhalenie Exoprimal.

Exoprimal začalo pomerne vo veľkom duchu. Žiadne krátke ukážky alebo dlhé teaser predstavenia. Namiesto toho vidíme dinousarov padajúcich z neba, výbuchy, svižnú akciu ako z titulu Vanquish od Shinjiho Mikamiho z PlatinumGames. Zo sprievodného textu sa dozvedáme, že titul je zasadený do roku 2043. Do roku, kedy na svet prišla dinosauria kríza.

Na oblohe sa zjavujú portály, z ktorých vypadávajú tieto krvilačné tvory. Vy ste jeden z takzvaných Exofighters bojujúcich o záchranu ľudstva. Príbehovo novinka nie je viac priblížená, avšak ako základný setting toto plne postačí.

Odhalenie Exoprimal
Zdroj: game-news24.com

Odhalenie Exoprimal sľubuje Anthem s hordami dinosaurov

Momentálne stanovisko je také, že pôjde o kooperačnú strieľačku, kde sa v sprievode ďalších hráčov pustíte do masívneho kosenia týchto predátorov. Hrateľnosť na pohľad pripomína komerčný i kritický prepadák Anthem, ktorý v očiach mnohých definitívne pochoval štúdio Bioware.

Každopádne, aby som všetko uviedol na pravú mieru, Anthem disponoval naozaj solídnym jadrom hrateľnosti, nakoľko masívne vraždenie neprestajne prichádzajúcich vĺn protivníkov bolo zábavné. Bohužiaľ, nedostatok questov i dungeonov, priemerný príbeh a nulový vedľajší obsah mali za následok, že titul prepadol.

Aktuálne ale nie je isté, či pôjde aj o záležitosť iba pre jedného hráča. Koncept je totiž očividne prispôsobený kooperácii štyroch hráčov. Tí dinosaurov padajúcich priamo z neba mordujú v efektnej súhre, kde každý hráč by mal excelovať v určitom type bojovania. Niektorí využívajú veľké pušky na diaľku, iní sa s gigantickým mečom vrhnú medzi svižných predátorov. Ďalší poslúžia ako štít.

Už budúci rok

Nad rámec týchto informácií sme sa, žiaľ, nič nedozvedeli. Snáď ale ešte môžem doplniť, že release okno titulu je momentálne naplánované na rok 2023. Samozrejme, treba brať v úvahu prípadný odklad, keďže ten býva v poslednej dobe štandardom.

Podľa aktuálnych informácií titul vyjde na konzolách PlayStation 4 a PlayStation 5. Iné platformy ohlásené neboli, no vzhľadom na žáner by spoločnosť Capcom prichádzali o peniaze, ak by skôr či neskôr nevydali počin na počítačoch. Momentálne ale musíte počítať s konzolovou exkluzivitou.

Čo hovoríte na odhalenie Exoprimal? Priali by ste si radšej klasické Dino Crisis alebo vás dynamická akcia zaujala? Podeľte sa s nami o svoje názory a domnienky prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -