Avengers: Endgame ukrýva najtemnejší Easter Egg z celého MCU. Prehliadli ste ho?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Temný odkaz v Avengers: Endgame

MCU Easter Egg, ktorý odkazuje na hrôzostrašné udalosti, ste pravdepodobne prehliadli. Tento temný odkaz v Avengers: Endgame sa nachádza v scéne, kedy sa Steve Rogers a Tony Stark vrátia v čase do roku 1970, aby získali Tesseract a Pym Particles potrebné na ďalšie cestovanie v čase. Upozorňuje naňho portál Screenrant.

Odkaz poukazuje na Roscoe Simmonsa, ktorého v komiksoch stretol nepekný osud. Celkom blízko súvisí s Capom. Ten si musel počas filmu Avengers: Endgame na tajnej základni S.H.I.E.L.D.-u v 70. rokoch obliecť vojenskú uniformu, aby ho nespoznali ako dlho nezvestného amerického hrdinu. Uniforma, ktorú si obliekol, aby zapadol, má na sebe meno „Roscoe“, čo je, samozrejme, odkaz na rovnomennú komiksovú postavu.

Kto presne teda Roscoe je a prečo ide o najtemnejší Easter Egg v celom Marvel Cinematic Universe?

captain america roscoe
Meno „Roscoe“ na Capovej uniforme; Zdroj: Marvel (snímka obrazovky z filmu Avengers: Endgame)

Roscoe a jeho osud

Tento príbeh je dôkazom toho, že hrdinovia nevyhrávajú vždy. Ani diela Marvel Comics nie sú farebné rozprávky, za ktoré sú často považované. Tento fakt majú očividne radi aj tvorcovia filmu Avengers: Endgame, teda režiséri Anthony a Joe Russovci a scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely, ktorí na túto dejovú linku priamo odkázali.

Príbeh Stevea Rogersa v MCU skončil tým, že odovzdal svoj štít Samovi Wilsonovi. V komiksoch šiel Cap do dôchodku už viackrát, no len jeden človek si zaslúžil jeho stopercentné uznanie a dôveru: Roscoe Simmons.

Mladý muž, ktorého trénoval aj Sam, sa nechcel stať superhrdinom kvôli jeho egu, ale podobne ako jeho vzor – Captain America – chcel bojovať proti tým, ktorí konali zlé činy. Roscoe proti nim chvíľu aj bojoval, keď sa stal novým Capom a prevzal štít Stevea Rogersa. Keď však všetko bolo v najväčšom poriadku, Sam a Roscoe boli prekvapení Red Skullom, ktorý si myslel, že konečne chytil svojho najväčšieho nepriateľa.

Šokujúci moment sa odohral v komiksoch Captain America #182 a #183. Druhý z nich, v ktorom sa dej rozuzlil, niesol podnázov „Death of a Hero(Smrť hrdinu) a na titulnej strane zobrazoval Capa (Roscoea Simmonsa) priviazaného ku komínu na streche newyorského domu. Nasledovalo však niečo ešte horšie…

roscoe simmons
Roscoe Simmons; Zdroj: gamespot.com

Krvavá scéna a odkaz vo filme

Vo vnútri samotného komiksu Steve Rogers natrafí na krvavú scénu. Na vlastné oči uvidí dokaličené mŕtve telo Roscoea, mladíka, ktorý bol jedným z jeho najväčších fanúšikov, zavesené dolu hlavou za nohy. Chvíľu na to stretne aj Sama, ktorý, ešte stále v šoku, takto vysvetľuje, čo sa vlastne stalo:

„Cap.. bol to… Red Skull! Je späť, Steve… Späť, aby sa pomstil. Uväznil mňa a Roscoea… myslel si, že chytil teba. Keď zistil… že to nebol ‚jeho‘ Captain America… zošalel… začal kričať, že nevytvoril svoj najväčší plán… pre nejaké decko! Zavraždil ho, Steve… a mňa absolútne zmlátil… ako varovanie.“

Steve Rogers po smrti Roscoea opäť pozdvihol štít a stal sa Captainom Americom, aby bojoval proti Red Skullovi.

Captain America
Zdroj: comicbook.com

Tento Easter Egg z Avengers: Endgame je zaujímavý aj preto, lebo v podobných chvíľach sa Tony Stark stretáva so svojím otcom Howardom Starkom. Howard je istým spôsobom naplnený pocitom, že ho raz nahradí niekto, kto z toho vyťaží všetko. Popri tom má však Steve Rogers oblečenú uniformu Roscoea, nádejného mladého muža, ktorý ho nahradil, no hneď v prvom súboji bol brutálne zavraždený.

Sú v Avengers: Endgame nejaké ďalšie zaujímavé odkazy, o ktorých by ste chceli vedieť viac, alebo o ktorých veľa divákov nevie? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, marvel.fandom.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -