Tenet, Wonder Woman 1984, Matrix 4 a ďalšie filmy boli opäť odložené. Kedy si ich pozrieme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ďalšie presunuté filmy v kinách

Koronavírus opäť úraduje vo svete kinematografie. Iba pred pár dňami sme sa dozvedeli šťastnú správu, že kiná siete CINEMAX otvoria svoje brány už 18. júna. Aktuálne sa však problém nachádza niekde úplne inde. Kinosály sa síce otvoria, no nebude sa v nich mať čo premietať. Všetky premiéry tohtoročných veľkofilmov boli presunuté na neskôr, niektoré dokonca až na rok 2021, a celý svet tak nemá žiadne poriadne filmy v kinách.

Režisér Christopher Nolan bojoval posledné mesiace za to, aby jeho očakávaný film Tenet otvoril kiná po celom svete vo veľkom štýle. Štúdio Warner Bros. mu však dalo podmienku, že pokiaľ chce film premietať v pôvodnom dátume vydania, musí byť celosvetovo otvorených až 80% kín. To očividne nebolo možné splniť, takže si film pozrieme o niečo neskôr. Podobný osud však čakal aj na ostatné snímky, ktorých nové dátumy premiér si zhrnieme nižšie.

Tenet

Tenet
Zdroj: imdb.com

Už s príchodom druhého traileru nám bolo jasné, že tu niečo nehrá. Na konci sme totiž nevideli dátum vydania, čo je u filmov takýchto rozmerov naozaj nezvyčajné. Veľkolepé sci-fi Tenet sme si mali pozrieť už 17. júla, no štúdio Warner Bros. bolo nútené premiéru odložiť. Tá sa našťastie posúva len o dva týždne, takže si Nolanov blockbuster pozrieme 31. júla. Štúdio sa však rozhodlo pôvodný dátum zaplniť znovu-vydaním filmu Počiatok, ktorý bude v tom čase oslavovať 10. výročie od premiéry.

Zatiaľ nie sú informácie o tom, či si tento film z roku 2010 pozrieme aj na Slovensku. No vzhľadom na to, že sa do bratislavského IMAX kina vrátil v roku 2015 aj Interstellar, tak je to pomerne reálne. Spolu s premietaním Počiatku diváci uvidia aj úplne nové zábery z Tenetu, ktoré sme doposiaľ nevideli. Štúdio Warner Bros. dokonca ukáže aj exkluzívny náhľad na ďalšie filmy, ktoré má vo svojom kádri.

Wonder Woman 1984

Film Wonder Woman 1984
Zdroj: reddit.com

Warner Bros. sa rozhodlo presunúť aj DC komiksovku Wonder Woman 1984, a to už druhýkrát o ďalšie dva mesiace. Úplne pôvodným dátumom vydania bol letný 5. jún, ktorý sa neskôr presunul na 14. august. Ani tento dátum však nevydržal a krásna Gal Gadot sa ako Diana Prince vráti na strieborné plátna až 2. októbra.

The Matrix 4

Keanu Reeves The Matrix 4
Zdroj: digitaltrends.com

A tu už sa začínajú prejavovať dlhodobejšie následky koronavírusu vo filmovom priemysle. Okrem zatvorenia kín po celom svete museli byť pozastavené aj všetky produkcie a natáčania. Tie sa už síce pomaly, ale isto obnovujú, no aj napriek tomu nestihnú väčšie a náročnejšie filmy na výrobu svoje plánované dátumy vydania. Jasný príkladom je pokračovanie legendárnej série Matrix, ktoré sa pred stopnutím produkcie nakrúcalo v Nemecku. Aj tento film tak muselo Warner Bros. presunúť.

Pôvodný dátum vydania filmu The Matrix 4 bol naplánovaný na 21. máj 2021. V tento deň mal vyjsť aj ďalší film herca Keanu Reevesa, John Wick 4, no ten bol nakoniec odložený. Rovnaký osud si počkal aj na štvrtú splátku Matrixu, ktorá sa tiež posúva až o celý rok, presnejšie na 1. apríl 2022. Aprílový žart to bohužiaľ nie je.

Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong hudobný skladateľ
Zdroj: pinterest.com

Nedávne uniknuté informácie prezradili, že by sa premiéra filmu Godzilla vs. Kong mala presunúť na rok 2021. A naozaj sa tak stalo. The Matrix 4 tak uvoľnil svoj dátum, na ktorý sa súboj titánov musel presunúť. Z pôvodného 19. novembra 2020 sa súboj Godzilly a Konga odkladá na 21. máj 2021.

Tom and Jerry a ďalšie

Tom a Jerry filmy v kinách
Zdroj: stickpng.com

Warner tým pádom popresúval celý plán svojich premiér. Celovečerný film obľúbenej rozprávky Tom and Jerry presunuli z 23. decembra 2020 na 5. marec 2021. Pripravovaný film The Witches v hlavnej úlohe s herečkou Anne Hathaway mal vyjsť už tento rok v októbri, no teraz kompletne zmizol z plánu premiér bez toho, aby sme sa dozvedeli nový dátum.

Produkčná spoločnosť New Line Cinema, ktorá spadá pod Warner Bros., presúva svoj zatiaľ nepomenovaný horor na 4. jún 2021. Z plánu premiér zmizol aj nepomenovaný ‚event film‘, ktorý mal vyjsť 16. októbra 2020. Toto sú zatiaľ všetky filmy, ktoré boli za posledný deň odložené. O všetkých ďalších, ktoré ešte nepochybne prídu, vás budeme včas informovať.

Tešili ste sa, že už čoskoro uvidíme Tenet a ďalšie vyššie spomenuté filmy v kinách? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -