Sci-fi filmy, ktoré majú mať premiéru v roku 2020, no zrejme budú odložené na neskôr

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Odložia sa tohtoročné sci-fi filmy?

poslednom článku sme vám priniesli zoznam populárnych filmov, ktoré pravdepodobne neminie odklad na rok 2022. Dnes sa pozrieme na sci-fi žáner a na filmy, ktoré majú premiéru nastavenú na tento rok, no zrejme budú kvôli koronavírusu odložené.

Snímky, ktoré obsahujú veľa špeciálnych efektov, potrebujú obrovské množstvo času v postprodukcii. Hovoríme tu o mesiacoch každodennej roboty. Sci-fi je presne takýto žáner, kde sa krásne a neprebádané svety prebúdzajú k životu vďaka šikovným grafikom a animátorom. V súčasných podmienkach je však takáto postprodukcia veľmi náročná. Taktiež sú zavreté všetky kiná a bol by obrovský hriech vypustiť takéto diela iba v digitálnej podobe.

Tenet

Ako všetci poznáme Christophera Nolana, ide o veľkého fanúšika strieborného plátna a preto ani nikto nečaká, že sa jeho Tenet objaví na nejakej streamovacej službe skôr, ako v kine. Odklad je však pre tento projekt viac než reálny. Kiná sa otvárajú veľmi pomaly a na takom Slovensku sa za ideálnych podmienok otvoria až niekedy v júni.

Tenet má premiéru naplánovanú na 17. júl a ide tak priam o šibeničný termín. Preto by bolo od Warner Bros. múdre rozhodnutie, ak by ho preložili na rok 2021, kedy budú kiná v plnej prevádzke a trh bude oveľa stabilnejší.

Godzilla vs. Kong

Tiež ste sa tešili, ako uvidíte stretnutie týchto dvoch známych monštier na vlastné oči? Pôvodne sme mali byť svedkami tohto legendárneho súboja už teraz v máji, no autori ho odložili na 20. november 2020. Musíme vás ale sklamať, pravdepodobne ani tento odklad nebude posledný, a to z niekoľkých dôvodov.

Film Godzilla vs. Kong
Zdroj: ign.com

Tým prvým je spomalená postprodukcia kvôli zdravotnej kríze. Najväčším dôvodom ale zrejme bude, že november je už teraz preplnený obrovskými trhákmi, ako napríklad bondovkou Nie je čas zomrieť či marvelovkou Black Widow. Je len ťažké predstaviť si, že by sa Godzilla vs. Kong presadil v takejto konkurencii.

Samaritan

Samaritan je sci-fi thriller, v ktorom stvárni hlavnú postavu legendárny Sylvester Stallone. Pôjde o akýsi temný superhrdinský film. Aktuálne má premiéru stanovenú na 11. december 2020. Tú však autori naplánovali ešte v roku 2019 a s natáčaním sa začalo len teraz vo februári. Po dvoch týždňoch ale prišla nútená pauza, ktorá trvá už dva mesiace. Pôvodný termín je tak veľmi nepravdepodobný.

Samaritan
Zdroj: itknowing.com

Duna

Aktuálne naplánovaný na 18. december 2020, bude jeden z posledných filmov roka pravdepodobne preložený. Natáčanie je síce už dávno ukončené, no dielo režiséra Denis Villeneuvea vyžaduje veľa postprodukcie. Tú ale, ako všetci vieme, nečakane prerušil koronavírus. Ak to bude takto naďalej pokračovať, je šanca, že sa stihne decembrový termín, stále menšia a menšia.

Duna
Zdroj: vanityfair.com

Na ktorý z týchto filmov sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -