Neprehliadnite: Dnes si hotovosť nevyberiete, najväčšia banka Slovenska odstavila všetky bankomaty

Nenechajte si ujsť

Odstávka bankomatov potrvá celý deň, nasledovať budú aj služby

Najväčšia slovenská banka informuje, že technická odstávka bankomatov a služieb počas soboty je plánovaná a slúži na zlepšenie kvality služieb.

Masívna odstávka služieb

Slovenská sporiteľňa na svojej webovej stránke informuje o vylepšovaní svojich služieb. V rámci plánovanej odstávky, ktorá nie je ojedinelá ani nezvyčajná, nebudú fungovať jej bankomaty a početné služby.

Veríme, že odstávka vám nespôsobí komplikácie. Za obmedzené používanie našich služieb sa vopred ospravedlňujeme,“ uvádza Slovenská sporiteľňa.

Banka vopred avizuje nielen samotný deň odstávok, ale aj časový rámec konkrétnych hodín a presný rozpis služieb, ktorých sa záležitosť týka. Klienti tak vopred vedia, že sa majú na situáciu pripraviť.

Odstávka bankomatov Slovenskej sporiteľne bude prebiehať prakticky počas celej soboty 15. júna 2024. Nedostupné budú klasické bankomaty a tiež vkladové bankomaty „vkladomaty“. nebude možné vyberať peniaze ani mobilom. Banka avizuje čas nedostupnosti od 4:00 h ráno do 21:30 h večer.

Počas soboty, hoci na kratší časový úsek, budú nedostupné aj ďalšie služby banky. „V sobotu 15. júna bude nedostupná väčšina našich služieb,“ konkretizuje banka.

Odstávka sa týka služieb Sporopay (4:00 – 11:00 h), George a Business24 (00:00 – 01:00 h vôbec, obmedzene medzi 11:00 až 23:00 h), MultiCash (4:00 – 23:00 h) či Partner Portal (4:00 – 21:00 h).

Naviac v rôznych časových úsekoch počas soboty nebudú fungovať notifikácie o obratoch, platbách kreditnými a debetnými kartami, elektronické výpisy a podpisovanie cez mToken.

Odstávka bankomatov počas soboty 15. júna 2024.
Odstávka bankomatov potrvá počas soboty 15. júna 2024. Budova SLSP v Bratislave (foto: SLSP)

Týka sa to klientov všetkých bánk

Keďže je Slovenská sporiteľňa najväčšou komerčnou bankou na Slovensku, má dobre zabezpečené pokrytie krajiny bankomatmi. Tieto bankomaty pritom na výber hotovosti využívajú aj klienti iných bánk, ktoré v lokalite nemajú dostatočné pokrytie.

Odstávka bankomatov sa preto týka aj klientov ostatných bánk, hoci oni a tiež priami klienti Slovenskej sporiteľne majú možnosť využiť bankomaty iných prevádzkovateľov.

Čo robiť teraz?

Ako klient nemáte dôvod na paniku. Ide o plánovanú a dobre komunikovanú odstávku bankomatov a bankových služieb. Všetky budú opäť spustené po avizovanej dobe, teda už v nedeľu budú fungovať v štandardnom režime.

Klienti, ktorí potrebujú počas soboty vykonať dôležitý bankový prevod alebo si vybrať hotovosť, by tak mali spraviť v predstihu.

V prípade potreby výberu hotovosti však môžu použiť bankomaty iných bánk.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -