OFICIÁLNE: Ovládač ku PlayStation 5 bol odhalený. Jeho meno už nebude DualShock

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ovládač ku PlayStation 5 DualSense

Ako blesk z jasného neba bol predstavený ovládač ku PlayStation 5. Namiesto očakávaného názvu DualShock 5 prichádza novinka s menom DualSense, čo odpovedá jeho funkciám. Okrem názvu prekvapuje aj samotný dizajn, ktorý vyzerá veľmi futuristicky a taktiež je zaujímavé, že pravdepodobne hlavnou farbou bude biela.

Vracia sa aj Touchpad, ktorý podľa slov Sony nebol na PlayStation 4 až tak dobre využívaný. Namiesto klasického Share tlačidla prichádza takzvaný Create button, ktorý však bude spĺňať podobné funkcie. Práve vďaka nemu budeme môcť vytvárať gameplay záznamy na zdieľanie s ostatnými. Viac informácií sa dozvieme už čoskoro.

Čo sa týka už predošlých potvrdených funkcií, tak nový DualSense bude disponovať haptickou odozvou a zároveň adaptívnou funkciou triggerov. Ovládač prinesie aj väčšiu výdrž batérie a čo najmenšiu možnú váhu. Na ovládači sa taktiež nachádza aj mikrofón, čo samozrejme nič nemení na možnosti využitia headsetu.

DualSense sa bude dať nabíjať cez USB-C port, ktorý sa nachádza na vrchu ovládaču. Na inom mieste sa dokonca nachádza aj svetelný light bar, ktorý teraz presvitá spopod Touchpadu. Viac informácií o funkciách ovládaču či samotnej konzole PS5 sme sa zatiaľ nedozvedeli, no určite si nezabudnite pozrieť galériu priloženú nižšie.

Sony DualSense
Zdroj: videogameschronicle.com
Sony DualSense
Zdroj: videogameschronicle.com
Sony DualSense
Zdroj: videogameschronicle.com

Čo hovoríte na dizajn a celú konštrukciu nového ovládača? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: psu.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -