Zo sluhu nebezpečná hrozba – nahliadnite do tváre umelej inteligencie v oficiálnom traileri na film Dôverný nepriateľ!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Oficiálny trailer na film Dôverný nepriateľ

Samozrejme tak, ako všetci, plne podporujeme slovenskú kinematografiu, ktorá v poslednej dobe prichádza s úspešnými počinmi. Našli sa už ale aj také názory, ktoré tvrdia, že naši domáci filmári nie sú originálni. Vraj jednoducho vykrádajú úspešné zahraničné projekty, ktoré potom predstavia slovenským divákom. Tieto názory však rýchlo umlčí nadchádzajúci film Dôverný nepriateľ, ktorý nám predstavuje príbeh ohľadom sociálne relevantnej a zaujímavej témy. Napínavý, mysteriózny a šokujúci. Tak má vyzerať výsledok. Ak sa vám však nechce čakať do letnej premiéry, máme pre vás skvelé správy: práve totižto vyšiel oficiálny trailer na film Dôverný nepriateľ!

Tvorcovia slovenského filmu s vydaním nového traileru v týchto dňoch odkrývajú prvé informácie o pripravovanej novinke, ktoré sa na naše plátna dostane ešte tento rok. Len prednedávnom bol zverejnený dátum premiéry, ktorá sa odohrá 16. augusta. Nový trailer okrem tejto veľkej informácie odhaľuje aj to, ako samotný dom vyzerá. Spoločne tak konečne môžeme „nahliadnuť do tváre“ umelej inteligencii. Prečo však práve tento dom?

film dôverný nepriateľ
Zdroj: continental-film.sk

Tento dom vôbec nebol zvolený náhodne a filmári ho hľadali pomerne dlho. Ako vravia producenti filmu Katarína Vanžurová a Ľubomír Slivka, „Hľadanie trvalo asi rok. Napokon sme našli ideálny dom neďaleko od Prahy. Potrebovali sme ho však ‚presťahovať‘ na samotu, do krásneho prostredia našich Tatier. O to sa už postarali naši trikári a podarilo sa im to výborne.“ Je teda vidieť, že do samotnej produkcie išlo veľa plánovania a rozhodnutí, pričom momentálne je potrebné dokončiť už len postprodukčné záležitosti, čo potrvá ešte zopár týždňov.

Zaujímavý príbeh

“Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo je pravda niekde inde?”

film dôverný nepriateľ
Zdroj: continental-film.sk

Hoci ide o slovenskú snímku, pod jej réžiou je podpísaný český tvorca, Karel Janák. Hlavných hrdinov filmu stvárnila slovensko-česká herecká dvojica Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk. Popri titulnej dvojici vo filme uvidíme aj mená ako Zuzana PorubjakováOndřej MalýAdy HajduRoman Luknár a ďalší. Už onedlho nás teda všetci postavia pred otázku – kde sa vlastne končí nebezpečne tenká hranica, za
ktorou mu umelá inteligencia prestáva byť sluhom a začína byť pre neho hrozbou?

Pravdu sa dozvieme už 16. augusta, kedy film Dôverný nepriateľ do našich kín prinesie spoločnosť Continental Film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -