Láska, nenávisť a rivalita. Oficiálny trailer k West Side Story od Spielberga odhaľuje príchod muzikálu roka

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové štúdio 20th Century Studios odhalilo prvý oficiálny trailer k očakávanému filmu West Side Story od režiséra Stevena Spielberga. Legendárny rovnomenný muzikál z roku 1957 od Arthura Laurentsa, Leonarda Bernsteina a Stephena Sondheima sa tak dočká novej filmovej adaptácie, ktorá po dlhých rokoch opäť roztancuje ulice New Yorku.

Jedná sa o vôbec prvý Spielbergov muzikál, ktorý bol z dôvodu pandémie COVID-19 odložený do roku 2021. To znamená, že tento rok uvidíme súboj dvoch konkurenčných muzikálov – In the Heights na čele s režisérom Jon M. Chu (Šialene bohatí aziati) a Spielbergova adaptácia West Side Story. Je z čoho vyberať a vďaka najnovšej ukážke máme konečne lepšiu predstavu o tom, čo všetko môžeme od tejto adaptácie očakávať. Premiéra v slovenských kinách je naplánovaná na 9. decembra 2021.

Oficiálny trailer k muzikálu West Side Story:

V hlavných úlohách romantického a dramatického príbehu sa ukážu Ansel Elgort (Baby Driver) a Rachel Zegler (Shazam! Fury of the Gods). Ako zaľúbenci Tony a Maria nám predstavia klasický príbeh Rómea a Júlie.

Obaja sú totiž členmi dvoch rozdielnych bojujúcich gangov v New Yorku počas 50. rokov. Samozrejme, príbeh pochádza ešte z roku 1957, kedy vznikol ikonický broadwayský muzikál založený práve na diele od Williama Shakespeara.

oficiálny trailer West Side Story plagát
Zdroj: collider.com

Vo filmovej podobe sme ho videli len raz, a to v roku 1961. Najnovšiu adaptáciu nám prinesie Spielberg zo scenáru od Tonyho Kushnera. Herecké obsadenie doplnia mená ako Ariana DeBoseDavid AlvarezMike FaistCorey Stoll a Brian d’Arcy James. Chýbať nebude ani Rita Moreno, jedna z hviezd pôvodnej filmovej adaptácie.

Oficiálny synopsa

„Pod réžiou oscarového Stevena Spielberga a podľa scenára od Tonyho Kushnera West Side Story vyrozpráva klasický príbeh o veľmi divokých rivalitách a mladej láske v New Yorku v roku 1957.“

Čo hovoríš na oficiálny trailer k očakávanému muzikálu West Side Story? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -