Prebehlo ohlásenie Diablo 2: Resurrected. Na najnovšom BlizzConline nechýbali ani informácie o štvrtom dieli

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Kept you waiting, huh?

Starší z vás si nepochybne pamätajú na túto klasiku z deväťdesiatych rokov. Séria Diablo svojho času formovala žáner akčného RPG, v ktorom prechádzate náhodne generovanými kobkami, kde kosíte hordy pekelných nepriateľov. Možno tomu nebudete chcieť veriť, no prvá iterácia série z produkcie Blizzard Entertainment sa na naše herné monitory s rozlíšením 4:3 dostala v roku 1997. O tri roky neskôr prišlo pokračovanie, ktoré sa dočkalo obdobne nadšených ohlasov ako predchodca. Ohlásenie Diablo 2: Resurrected preto muselo nejedného nostalgiou opradeného hráča náramne potešiť. Je však dôvod na hlasné ovácie?

Od vydania posledného plnohodnotného dielu ubehlo celých osem rokov. Že sa to zdá ako dlhá doba? To možno áno, avšak znalci veľmi dobre vedia, že na aktuálne najnovší, teda tretí diel fanúšikovia čakali nekonečných dvanásť rokov. Preto môžeme byť radi, že sa ešte tento kalendárny rok dočkáme remaku/remasteru originálnej dvojky, pričom ani už ohlásená štvorka na seba nenechá príliš dlho čakať.

Podrobne rozoberať zverejnený trailer je, pravdepodobne, zbytočné. Aktuálne sa totiž zdá, že autori zostávajú verní klasickej gameplay schéme, akurát mierne upravujú vizuál celého projektu, takže grafika viac-menej pripomína old-school RPG záležitosti v štýle série Pillars of Eternity (ktorá je mimochodom starosvetsky výborná a ponúka adekvátny hardcore zážitok). Podstatné však je, že za projektom stoja tvorcovia z Vicarious Visions, čo je nepochybne dobrá správa. Milovníci Diabla si lepšie štúdio snáď ani nemohli priať.

Ohlásenie Diablo 2: Resurrected neprekvapilo

Čo má na svedomí zmienené vývojárske štúdio? Môžeme vás v tomto prípade uistiť, že ide o tých najpovolanejších. Autori majú na svojom konte nespočetné množstvo titulov. Možno zmieniť, že svojho času pracovali na oficiálnej Call of Duty hre z Rímskeho obdobia, no projekt bol nanešťastie zrušený, i keď stále môžete v tmavých kútoch internetu nájsť videá z prototypu celej záležitosti.

Každopádne, podstatnejší je fakt, že Vicarious Visions v posledných rokov vytvárajú vizuálne atraktívne remaky hier, pri ktorých zachovávajú archaickú hrateľnosť, akurát grafický kabátik prispôsobia súčasným hráčskym štandardom. Menovite možno zmieniť počiny ako Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, no a teraz tu máme Diablo 2: Resurrected.

Projekt je tým pádom v dobrých a zručných rukách, ktoré už niekoľkokrát dokázali zachytiť ducha deväťdesiatkových hier a oživiť ho s krásnou vizuálnou prerábkou. Nemal by sa preto opakovať scenár minuloročného Warcraft III: Reforged, ktoré nielenže neprišlo so sľubovanými inováciami (nové cut-scény), dokonca v mnohých ohľadoch pôsobilo horšie a nekvalitnejšie než pôvodný titul, ktorému to tiahne na dvadsať rokov.

ohlásenie Diablo: 2 Resurrected 2
Zdroj: elotrolado.net

Stretneme sa v pekle… už tento rok

Remaster Diablo II aktuálne nemá fixný dátum vydania. Mali by sme sa ho ale dočkať v priebehu aktuálneho roka, takže buď niekedy v lete, prípade túto jeseň, kedy vychádza najviac hier.

Klasické akčné RPG si budú môcť vychutnať majitelia osobných počítačov (pochopiteľne), vlastníci konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a nebude chýbať ani tradičný hybrid v podobe Nintenda Switch (kde sa svojho náležitého úspechu dočkala i Eternal kolekcia).

A aby sme nezabudli, tohtoročný Blizzconline bol pomerne chudobný, avšak keď sa už venujeme sérii Diablo, môžeme prezradiť, že v štvrtom dieli diabolskej ságy sa budeme môcť vcítiť do kože nového typu hrdinu, ktorým je takzvaný Rogue. Údajne má ísť o kombináciu tried Assassin a Demon Hunter, pričom postava pôsobí unikátne a nechýba jej ani svojský herný štýl.

Tešíte sa na inovovaný návrat do útrob pekla? Pôjde pre vás o prvú návštevu pána temnoty alebo sa radíte medzi dlhoročných veteránov, ktorí si spomínajú na pôvodný deň D? A hlavne, veríte štvrtému dielu tejto takmer tridsaťročnej ságy? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -