Blizzard sa prepočítal: Cena katastrofálneho ohlásenia hry Diablo Immortal dosiahla miliardy dolárov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Ohlásenie hry Diablo Immortal

Ak ste sa uplynulý víkend neschovávali pod kameňom, určite vám neunikol BlizzCon 2018. Na túto udalosť sa každý rok tešia milióny fanúšikov hier od Blizzardu, kedy očakávajú ohlásenia nových hier. Okrem iného sa stalo aj niečo, na čo sme čakali už naozaj dlhú dobu: konečne bol ohlásený nový titul ikonickej série Diablo! Nikto však nečakal, že v skutočnosti nepôjde o Diablo 4, dokonca ani nový Expansion pack či aspoň novú hrateľnú postavu ku hre z roku 2012. Miesto toho bolo ohlásené Diablo Immortal – MMORPG na mobilné telefóny a tablety.

ohlásenie hry diablo immortal
Zdroj: 9to5mac.com

Treba pochopiť, že nikto priamo neodsudzuje hry na mobily. Problém s prijatím tejto novinky je totižto zakorenený omnoho hlbšie. Na akékoľvek veľké správy zo sveta najznámejšej hack&slash série sme čakali už od roku 2014. Keď teda Blizzard oznámil, že na tohtoročnej prehliadke noviniek bude hlavný program venovaný práve budúcnosti hier Diablo, každý automaticky očakával niečo špeciálne. Miesto toho sa však nedočkaví hráči počítačových hier dočkali len podpásovky v podobe odľahčenej napodobeniny na mobil. Diablo Immortal vôbec nemusí byť zlé. Celá táto katastrofa však dokazuje, že Blizzard a materská spoločnosť Activision netušia, čo od nich hráči (zákazníci) chcú.

Peniaze nám ukážu pravdu

V tento moment by som do článku mohol vložiť stovky horlivých komentárov, ktoré odsudzujú celý Activision Blizzard a ich nový titul. Naopak by som určite našiel aj nejaké pozitívne ohlasy. To by nám však taktiež veľa neprezradilo o skutočnom rozmere situácie. Na to, aby sme odhalili ozajstný dopad predstavenia hry Diablo Immortal, sa pozrime na akcie spoločnosti a ich padajúcu cenu.

ohlásenie hry diablo immortal
Zdroj: imore.com

Po ohlásení, ktoré sa zapíše do histórie, padla hodnota akcií spoločnosti Activision Blizzard o takmer 7%. Inými slovami, ich cena klesla na najnižší bod za posledných 10 mesiacov. Vo svete investícií ide o masívny pokles, obzvlášť pri veľkosti tejto firmy. Celková hodnota Activision Blizzard Inc. Enterprise činila pred víkendom cez 52 miliárd dolárov. Ohlásenie hry Diablo Immortal zapríčinilo, že táto suma padla na 48,5 miliardy. Otázka je, čo bude ďalej. Ako veľmi ešte ceny akcií klesnú?

Celú katastrofálnu situáciu skvelo opísala analyticko-výskumná firma Cowen & Company, ktorá investorom zaslala túto správu:

„Blizzard závažne neodhadol, ako ich fanúšikovia zareagujú, čo naznačuje, že so svojimi hráčmi si nie sú tak blízki, ako by mali byť.“

Pre odhad nechutnosti, ktorú vyvolal Activision Blizzard vo fanúšikoch, sa pozrite na pomer „Páči sa mi to“ a „Nepáči sa mi to“ na YouTube traileri:

Čo na túto situáciu vravíte vy? Presvedčil vás Activision Blizzard o tom, že naozaj netušia, čo od nich hráči chcú? Alebo veríte, že Diablo 4 sa stále vyvíja a podtitul Immortal je len niečo, čo nás má dočasne zabaviť? Vaše názory a pocity nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: gamespot.com, gameindustry.biz, ycharts.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -