Ohlásenie Super Mario 3D All-Stars oficiálne prebehlo. Ide o limitovanú kolekciu klasických hier

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Oficiálne ohlásenie Super Mario 3D All-Stars prekvapilo

Je to pár mesiacov, čo sme tu mali prvé náznaky, že sa opätovne vrátia 3D svety obľúbeného herného inštalatéra. Ohlásenie unikátnej kolekcie Super Mario 3D All-Stars však prekonalo všetky očakávania. Balíček bude obsahovať jedny z najlepších žánrových titulov, ktoré patria medzi herné kulty spoločnosti Nintendo.

Treba vôbec predstavovať túto grotesknú postavičku menom Mario? Má zmysel upozorňovať na to, že má brata menom Luigi, prípadne, že sa spravidla snaží zachrániť nežnú princeznú Peach?

Mario si za mnohé roky svojej pôsobnosti na hernej scéne vybudoval legendárny štatút a súčasne vystriedal množstvo žánrov. Od taktickej akcie, cez jednoduché ťahové RPG, až po klasickú skákačku, v ktorej vodách vlastne začínal. Niet sa teda čo čudovať, že sa vývojári takýmto spôsobom vracajú k starším projektom, ktoré prinášajú i novým generáciám.

Tri 3D svety v rámci hernej kolekcie

Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy. Tri fantastické žánrové tituly, ktorých osobitné metascore presahuje hodnotu deväťdesiatich percent. Prvý zmienený je tradičným dobrodružstvom, v ktorom zbierate mince, skáčete po protivníkoch a cez početné prekážky. Jednotlivé svety sú pomerne rozsiahle a rôznorodé, takže sa pozriete do zasnežených kútov i podmorských lodí v zatopených hlbinách. Môžeme ešte spomenúť, že ide o prvý 3D projekt, v ktorom sa Mario objavil.

Asi vás už neprekvapí, že Sunshine a Galaxy sú druhým a tretím dielom tohto univerza, pričom oba počiny vylepšujú a inovujú myšlienku 64, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1996. Nie je pritom nijak šokujúce, že Nintendo v rámci svojej tvorby exceluje na všetkých póloch a s touto kolekciou teda šliapnuť vedľa nemôžete.

Ohlásenie Super Mario 3D All-Stars 1
Zdroj: finalweapon.ne

Teraz ale prejdime k tomu, čo mnohých hráčov mierne rozhorčilo. Dátum vydania All-Stars je momentálne naplánovaný na 18. septembra 2020, čo je za necelé dva týždne. Kolekcia hier vyjde exkluzívne pre Nintendo Switch, avšak údajne ide o limitovaný release.

To znamená, že by mal byť všetok predaj (prípadne výroba kópií) ukončený na samom konci marca 2021, keďže tak sa to uvádza vo zverejnenom traileri. Ak ste teda fanúšikmi, ktorí za každú cenu musia vlastniť túto kolekciu, kúpu zbytočne neodkladajte. Navyše, cenovka 49,99 € je veľmi príjemná a tieto tri hry za to nepochybne stoja.

Tešíte sa na túto limitovanú kolekciu žánrový klasík s najpopulárnejším herným inštalatérom v hlavnej úlohe? Zakúpite si ju už tento september? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -