Ohromná správa: Legendárny film 300 sa vráti v novej podobe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Podľa filmu 300 vzniká seriál

Podľa ikonického filmu 300 vzniká seriál, informovalo Variety. Spoločnosť Warner Bros. je podľa kuloárnych správ v skorých fázach príprav, aktuálne jednajú s pôvodným tvorcom snímky z roku 2006. Diskutuje sa o tom, či bude Zack Snyder iba výkonným producentom alebo sa opäť ujme aj réžie. Tentokrát by chceli divákov vziať do iného obdobia.

Film, ktorý priniesol v roku 2006, vznikol podľa komiksovej predlohy od Franka Millera a veľmi voľne ukazuje reálne historické udalosti. V roku 480 pred našim letopočtom viedol spartský kráľ Leonidas (vo filme si ho zahral Gerard Butler) iba tri stovky vojakov proti 10 000 násobnej presile Peržanov.

film 300
Zdroj: TMDB

Tri stovky Sparťanov proti obrovskej presile

V bitke pri Termopylách sa stretol s perzským kráľom Xerxesom (Rodrigo Santoro). Snímka ukazovala epické bojové scény a napínavé boje, ktoré ukazovali oddanosť spartských mužov. Ďalších z  nich si zahrali David Wenham, Dominic West, Vincent Regan, Tom Wisdom či Michael Fassbender. Vo filme sa objavila aj Lena Headey ako Leonidova manželka.

Snímka má dnes už kultový status, úspech zaznamenala aj v dobe vydania. Svoj rozpočet 65 miliónov dolárov dokázala premeniť v zárobkoch z kín na 450 miliónov. V 2014 prišlo aj pokračovanie s podtitulom Vzostup impéria. Zmenil sa režisér, scenáristom a producentom však stále zostal Snyder. Dvojka sa síce netešila takým dobrým hodnoteniam, komerčne však išlo stále o úspech a zo 110 miliónovým rozpočtom dokázala priniesť 337 miliónov.

film 300
Zdroj: TMDB

 Uvidíme aj známe tváre

Teraz, o 10 rokov neskôr, sa spoločnosť rozhodla priniesť nové spracovanie, tento raz pre malé obrazovky. Podľa dostupných správ pôjde o prequel, teda udalosti odohrávajúce sa pred pôvodným filmom. Nemuselo by byť vôbec vylúčené, že by sme videli aj obľúbené tváre z originálu.

Zack Snyder nemá byť jediným, kto sa pre tvorbu vráti. Projekt chce produkovať aj so svojou manželkou Deborah pod banerom ich spoločnosti Stone Quarry. Pripojil sa aj spoluautor scenára a výkonný producent Wesley Coller. O návrate jednajú aj producenti Gianna Nunnari, Mark Canton a Bernie Goldmann.

Čo hovoríte na to, že má podľa filmu 300 vzniknúť seriál, ktorý nás dokonca zoberie pred udalosti originálu? Myslíte si, že sa vráti niekto z pôvodného obsadenia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -