Toto sú filmy, pri ktorých tvorcovia použili CGI pri omladzovaní hercov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Omladzovanie hercov vo filmoch je diskutabilná téma. Na jednej strane to nevyzerá práve prirodzene, na strane druhej, aj starší herci môžu pokračovať v hraní kultových postáv. Táto téma už roky púta pozornosť divákov a preto vám dnes ukážeme tváre ktorých hercov vo filmoch prešli cez technológiu CGI.

1. Harrison Ford vo filme Indiana Jones a Nástroj osudu (2023)

omladzovanie hercov
Zdroj: adme.media

Od posledného dielu kultovej dobrodružnej série Indiana Jones ubehlo už takmer 15 rokov. A predstaviteľ slávneho archeológa Harrison Ford má už 80 rokov. Preto museli tvorcovia použiť omladzovaciu technológiu CGI, aby bola tvár legendárneho herca trochu mladšia. V tomto prípade však výsledný efekt vyzerá celkom prirodzene.

2. Orlando Bloom v sérii Hobit (2012-2014)

omladzovanie hercov
Zdroj: economictimes.indiatimes.com, youtube.com

Orlando Bloom sa ako Legolas z legendárnej série Pán Prsteňov preslávil po celom svete. O 10 rokov neskôr si zahral túto postavu v sérii Hobit, ktorej dej sa odohráva ešte pred udalosťami z Pána Prsteňov. Elfovia nestarnú, ľudia však áno, preto sa tím okolo režiséra Petera Jacksona rozhodol použiť CGI na omladenie tváre obľúbeného herca. Výsledok však divákov veľmi nepotešil. Legolas z Pána Prsteňov sa totiž takmer nepodobá na Legolasa z Hobita.

3. Samuel L. Jackson vo filme Captain Marvel (2019)

omladzovanie hercov
Zdroj: adme.media

Nick Fury mal 40 rokov, keď sa po prvýkrát stretol s hrdinkou Captain Marvel. V roku 2019 však mal herec Samuel L. Jackson už 71 rokov. V tomto prípade to však štúdiu Marvel vyšlo a omladená tvár Nicka Furyho vyzerá veľmi prirodzene a nerušivo.

4. Johnny Depp vo filme Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

omladzovanie hercov
Zdroj: adme.media

Mladého Jacka Sparrowa sme videli v piatej časti kultovej série. Samotnú postavu hral tínedžer, avšak tvár bola digitálne prispôsobená podobe Johnnyho Deppa. Aj v tomto prípade to vyšlo veľmi dobre a technici od Walta Disneyho opäť ukázali, čo všetko vlastne dokážu.

5. Arnold Schwarzenegger vo filme Terminátor: Genisys (2015)

Terminátor
Zdroj: adme.media

Piaty diel slávnej série sa fanúšikom príliš nepáčil. A rovnako sa im nepáčilo ani digitálne omladenie postavy Arnolda Schwarzeneggera. Napriek tomu, že na tom pracovali technici a programátori celý rok, výsledok za to rozhodne nestojí.

6. Will Smith vo filme Blíženec (2019)

Will Smith
Zdroj: adme.media

V tomto akčnom sci-fi filme si Will Smith zahral dvojrolu. Nepriateľom jeho postavy bol on sám, avšak v mladšej verzii. Samozrejme, že za pomoci špeciálnych efektov CGI. Aj keď sa tvorcovia snažili, ako len mohli, výsledný efekt vyzerá veľmi neprirodzene.

7. Robert De Niro vo filme The Irishman (2019)

Robert De Niro
Zdroj: nofilmschool.com

Vo filme The Irishman režiséra Martina Scorseseho hrá slávny Robert De Niro postavu nájomného zabijaka Franka Sheerana. Vo filme vidíme celkový priebeh toho, ako sa Frank stal obľúbeným zabijakom, ktorého služby využívali tí najslávnejší mafiáni. Robert De Niro mal však už v tom čase viac ako 75 rokov. Tvorcovia od Netflixu bol opäť donútení využiť CGI technológiu a opäť došlo na digitálne omladzovanie hercov. Divákom sa to však opäť nepáčilo a tvorcom odkazovali, že mali radšej do niektorých dejových línií obsadiť mladších hercov.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -