Operátor prináša žiadanú funkcionalitu. Ocení ju najmä táto skupina Slovákov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová služba na ochranu tých najzraniteľnejších

Orange rozširuje svoju službu Online ochrana o ďalšie dva nové varianty – Online ochrana Deti a Online ochrana počítačov. Uzatvára tak svoj ekosystém služieb kybernetickej bezpečnosti a ponúka možnosť komplexnej ochrany všetkých zariadení zákazníka bez ohľadu na to, kde sa nachádza a ako sa do internetu pripája.

Bezpečnosť detí na internete

Rozšírenie služby Online ochrana Deti poteší predovšetkým rodičov, ktorí si chcú byť istí, že ich deti pri používaní telefónu alebo iného smart zariadenia budú v bezpečí pred nástrahami online sveta. Služba ochráni až 10 zariadení, ktoré používajú deti, a to prostredníctvom antivírusovej aplikácie dostupnej pre operačné systémy Android a iOS. Rodič túto aplikáciu nainštaluje do zariadenia dieťaťa a všetko potrebné jednoducho nastaví cez webový portál.

orange deti
Zdroj: Orange

Služba ponúkne rodičom široké možnosti monitorovania a nastavenia obmedzení v zariadeniach, ktoré využíva ich dieťa alebo deti. Ochráni ich pred škodlivým a nebezpečným obsahom, zabráni tiež nadmernému používaniu internetu. Pomocou tejto služby môžu rodičia regulovať prístup aj ku konkrétnym aplikáciám (Facebook, Netflix, Tik-Tok, Snapchat a podobne). Služba Online ochrana Deti je spoplatnená sumou 2 eurá mesačne.

Operátor sa dlhodobo sústredí aj na edukáciu zodpovedného využívania digitálnych technológií. Na portáli beznastrah.online zákazníkom, predovšetkým rodičom a učiteľom, ponúka užitočné rady, ako sa spolu s deťmi naučiť využívať internet zodpovedne a hlavne bezpečne a chrániť sa pred negatívnymi dopadmi používania digitálnych médií.

Operátor ponúka aj antivírusovú ochranu počítača

Služba Online ochrana PC je určená pre počítače s operačným systémom Windows a má funkciu plnohodnotnej antivírusovej ochrany pred rôznymi formami kybernetických hrozieb, vrátane phishingu, spyware, trójskych koní, ransomware, spamu a ďalších.

Aplikácia umožňuje skenovať počítač, zachytiť potenciálne vírusy a tie uložiť do karantény. Umožňuje jednoduchú správu kategórií a výnimiek pre webstránky prostredníctvom webového portálu. Služba Online ochrana PC stojí 3 eurá mesačne. Zákazník si potrebnú aplikáciu stiahne priamo z portálu Online ochrana.

microsoft kyberneticky zlocin
Zdroj: Microsoft

Bezpečne v sieti Orange aj mimo nej

Dva nové varianty služby Online ochrana sú doplnením portfólia služieb kybernetickej ochrany tohto operátora. Službu Online ochrana získavajú v cene používatelia paušálov Go Safe, Plus a Yoxo, ako aj programov fixného internetu bez toho, aby si do svojich zariadení museli inštalovať akúkoľvek aplikáciu (tzv. on-net ochrana). Komerčná verzia služby, Online ochrana Smart zariadenia, ponúka rozšírenú ochranu aj mimo siete Orangeu, napríklad pri využívaní verejných wifi sietí alebo v roamingu (tzv. off-net ochrana).

Služba Online ochrana je dostupná aj pre biznis paušály. Oproti verzii pre rezidenčných zákazníkov ponúka navyše možnosť manažovať prístupové práva používateľa. Túto funkcionalitu môžu využiť zamestnávatelia pre lepšiu ochranu zariadení zamestnancov pred nežiaducim obsahom.

Od apríla 2022 k októbru 2023 bolo vďaka službe Online ochrana zablokovaných vyše 352 925 000 domén v mobilnej aj fixnej sieti, pričom denný priemer sa pohybuje okolo čísla 650 000. Zablokované domény sa v prevažnej miere týkajú phishingu alebo nejakej formy malware. Službu Online ochrana prináša spoločnosť Orange Slovensko v spolupráci so spoločnosťou cyan Security Group.

Zdroj: TS Orange

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -