Koniec éry: Operátor vypína rozšírenú mobilnú sieť, tieto okresy o ňu prídu ako prvé

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Na Slovensku táto mobilná sieť fungovala 17 rokov

Slovak Telekom rozširuje pokrytie 4G a 5G sietí, a preto ukončuje poskytovanie 3G na Slovensku. Vypínanie siete tretej generácie bude prebiehať vo viacerých vlnách v mesiacoch október až december, pričom definitívne ukončenie je naplánované pred Vianocami 2023, kedy 3G sieť ustúpi modernejším technológiám 4G a 5G siete. S postupným vypínaním siete sa začína už 3. októbra.

V prvej vlne vypne Telekom 3G sieť v okresoch Zlaté Moravce a Žarnovica.

predajne telekomu otvaracie hodiny
Zdroj: Telekom

Dotkne sa vypnutie 3G siete aj vás?

Vypnutie 3G siete sa dotkne zákazníkov, ktorí používajú najmä staršie technológie bez podpory 4G a 5G siete. Sú to SIM karty, mobilné telefóny a prístroje, ktoré majú 8 a viac rokov. Pokiaľ takéto zariadenia využívate, po vypnutí 3G siete ich budete môcť používať aj naďalej, ale už len v rámci 2G siete. V nej síce môžete telefonovať a posielať správy, ale budete mať veľmi pomalé dáta.

Telekom ponúka možnosť jednoducho overiť, či náhodou nepotrebujete výmenu SIM karty alebo zariadenia, aby ste mohli využívať modernejšie siete. Kontrolu môžete vykonať prostredníctvom webstránky. Online si taktiež môžete objednať novú SIM kartu či zariadenie. Ak preferujete návštevu pobočky, to isté samozrejme môžete vybaviť aj osobne.

Zdroj: Telekom

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -