Nolanova dráma Oppenheimer naberá na obrátkach. Do filmu sa pridá aj hviezda zombie hitu Army of the Dead

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Jeden z najlepších režisérov dnešnej doby, skvelý Christopher Nolan (InterstellarTenet), zbiera pre svoj nadchádzajúci film naozaj hviezdne herecké obsadenie. V posledných mesiacoch sa na zoznam pridalo niekoľko zvučných mien, o ktorých sme ťa už stihli informovať. Teraz bolo dokonca potvrdené, že vo filme Oppenheimer si zahrá aj Matthias Schweighöfer.

Historická dráma vyrozpráva príbeh fyzika J. Roberta Oppenheimera, ktorý počas druhej svetovej vojny viedol vývoj prvej jadrovej zbrane. Biografická snímka zo života otca atómovej bomby však tentokrát nebude vydaná pod štúdiom Warner Bros. Po takmer dvadsiatich rokoch a deviatich spoločných filmoch prechádza k Universal Pictures. Jedným z dôvodov odchodu bol fakt, že Nolan nepodporuje vydávanie filmov na streamovacej službe HBO Max.

Obsadenie filmu Oppenheimer
Obsadenie filmu Oppenheimer; Zdroj: facebook.com

Hviezda zombie filmu Army of the Dead Matthias Schweighöfer si zahrá v dráme Oppenheimer

Hlavnú úlohu si pod svoje krídla zobral Cillian Murphy (Peaky Blinders), na ktorého herecké vystúpenie sa nesmierne tešíme. Okrem neho sa vo filme ukážu aj Kenneth Branagh (Tenet), Alden Ehrenreich (Solo: A Star Wars Story) a David Krumholtz. V akých postavách sa však táto trojica objaví zatiaľ nevieme.

Robert Downey Jr.Matt Damon už spoznali svoje postavy – Lewis Strauss a Leslie Groves. Podobne je na tom aj Emily Blunt v úlohe Katherine Vissering Oppenheimer. Ženskú postavu a členku americkej komunistickej strany Jean Tatlock, s ktorou mal aféru, si zase zahrá Florence Pugh. Ďalším členom tímu pracujúceho na bombe bol pôvodom maďarský vedec Edward Teller, dnes známy ako „otec“ vodíkovej bomby. Jeho stvárni Benny Safdie. Pred dvoma týždňami sa do projektu pridal aj dlhoročný Nolanov priateľ David Dastmalchian (Temný rytier).

prvý pohľad Army of Thieves
Matthias Schweighöfer; Zdroj: Netflix

Čo sa týka najnovšieho člena hereckého obsadenia, Matthias Schweighöfer si priestor vo veľkom filmovom projekte určite zaslúži. Minulý rok potešil fanúšikov zombie žánru vo filme Army of the Dead od Zacka Snydera (Muž z ocele). Na Netflixe sa opäť objavil aj v úspešnom prequeli Army of Thieves, ktorý debutoval len štyri mesiace po pôvodnom filme. Do akej úlohy sa zhostí tentokrát stále netušíme, ale to by sa mohlo zmeniť už čoskoro.

Je podľa teba Matthias Schweighöfer dobrá voľba pre Nolanov najnovší film Oppenheimer? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -