Obsadenie nolanovky Oppenheimer sa opäť rozrastá o hviezdne mená. Kto všetko bol zatiaľ potvrdený?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Režisér Christopher Nolan (Interstellar, Tenet) zbiera pre svoj nadchádzajúci film Oppenheimer hviezdne herecké obsadenie. Ale poďme pekne poporiadku. Historická dráma vyrozpráva príbeh fyzika J. Roberta Oppenheimera, ktorý počas druhej svetovej vojny viedol vývoj prvej jadrovej zbrane. Biografická snímka zo života otca atómovej bomby však tentokrát nebude vydaná pod štúdiom Warner Bros. Po takmer dvadsiatich rokoch a deviatich spoločných filmoch prechádza k Universal Pictures. Jedným z dôvodov odchodu bol fakt, že Nolan nepodporuje vydávanie filmov na streamovacej službe HBO Max.

Universal pristúpil na jeho podmienky, ktoré nedokázali splniť ani spoločnosti ako Paramount či Sony. Oppenheimer dostane 100-miliónový rozpočet, čo je oproti 200-miliónovému Tenetu menší projekt. No režisér si vyžiadal 20 % zo ziskov a čo hlavne, 6-týždňové obdobie okolo vydania, počas ktorého štúdio nemôže pustiť do kín žiaden iný film. Vďaka tejto šialenej požiadavke dostane Oppenheimer exkluzívne okno bez konkurencie iných filmov od Universal. Spomenuli sme, že si dohodol aj minimálne 100-dňové pôsobenie v kinách? Tieto podmienky môžu znieť až prehnane, ale Nolan vie, čo robí.

Hviezdne obsadenie filmu Oppenheimer

Cillian Murphy a Emily Blunt
Cillian Murphy a Emily Blunt; Zdroj: gettotext.com

Teraz k Á-čkovému hereckému ansámblu. Do hlavnej úlohy riaditeľa Projektu Manhattan J. Roberta Oppenheimera bol obsadený Cillian Murphy (Peaky Blinders). Jeho manželku – botaničku a biologičku Katherine „Kitty“ Oppenheimerovú – stvárni Emily Blunt (Tiché miesto). Murphy a Blunt sa tak opäť spoja po nedávnej spolupráci na filme Tiché miesto: Časť II. Nedávno sme vás informovali o tom, že obsadenie doplnia Matt Damon (Marťan) a Robert Downey Jr. (Iron Man).

Damon si zahrá vojaka a generála Leslieho Grovesa, ktorý bol v rokoch 1942 až 1946 vedúcim Projektu Manhattan. Groves nebol veľkým fanúšikom toho, že si Oppenheimer vyberal ženy, ktoré milovali komunizmus. Spôsobovalo to značné problémy vládnym predstaviteľom snažiacim sa udržať Projekt Manhattan pod pokrievkou. Len tak mimochodom, jeho manželka „Kitty“ bola členkou Komunistickej strany Spojených štátov amerických. Downey Jr. sa predstaví ako predseda komisie pre atómovú energiu, Lewis Strauss. Ten tiež spochybňoval Oppenheimerovu lojalitu k národu.

christopher nolan oppenheimer film
Robert Downey Jr. a Matt Damon; Zdroj: hollywoodreporter.com

Nová trojica mien

Najnovšie sa dozvedáme ďalšie tri mená, ktoré sa k projektu pridávajú. Florence Pugh (Black Widow) ako Jean Tatlock, ktorá mala aférku s Oppenheimerom (a tiež bola členkou komunistickej strany). Benny Safdie (Good Time) ako Edward Teller, maďarský fyzik a člen Projektu Manhattan. A oscarový Rami Malek (Nie je čas zomrieť) ako zatiaľ nešpecifikovaný vedec. Tak to máme – Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Rami Malek, Florence Pugh a Benny Safdie. Oppenheimer zbiera naozaj neskutočné obsadenie!

Oppenheimer: Florence Pugh, Rami Malek a Benny Safdie
Florence Pugh, Rami Malek a Benny Safdie; Zdroj: hollywoodreporter.com

Nolan okrem réžie napíše aj scenár na základe knihy Americký Prometeus: Triumf a tragédia J. Roberta Oppenheimera ocenenej Pulitzerovou cenou. Ako uvádza štúdio, pôjde o „epický triler, ktorý vtiahne divákov do pulzujúceho paradoxu záhadného muža riskujúceho zničenie sveta pre to, aby ho mohol zachrániť,“. Universal naplánoval premiéru na 21. júla 2023.

Fakt na záver: Robert Oppenheimer sa pokúsil otráviť svojho profesora Patricka Blacketta jablkom s toxickými chemikáliami. Blackett toto jablko nezjedol.

Čo zatiaľ hovoríte na herecký ansámbel nadchádzajúcej nolanovky Oppenheimer? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -