Výrobca smartfónov Oppo reaguje na konflikt medzi Čínou a USA. Do vývoja dávajú ich vlastné čipsety

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Populárny čínsky výrobca smartfónov Oppo sa snaží vyvíjať vlastné čipsety. Spočiatku sa začal tejto téme venovať ešte v roku 2019, avšak po novej vyhláške zakazujúcej spoločnosti Huawei obchodovať s USA, sa rozhodli hneď konať.

Oppo sa na margo toho snaží presadiť výrobu vlastných čipsetov a informácia prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) musel prestať prijímať objednávky od Huawei kvôli nariadeniu USA.

Oppo čipsety
Zdroj: gizchina.it

Oppo vyvíja vlastné čipsety, ktoré by mohli pomôcť ich vlastnej konkurencii

S rastúcimi obchodnými spormi medzi USA a Čínou budú musieť niektoré popredné spoločnosti zrušiť obchodné vzťahy s najľudnatejšou krajinou sveta. Najhoršie je na tom Huawei, ktorý tak stratil dodávateľa čipsetov a okrem iného ich opätovne prestal podporovať Google.

USA celý konflikt vyriešilo po svojom a dali jasne najavo, čo dokážu spôsobiť tým, ktorých považujú za hrozbu.

Danej situácie sa preto chopil čínsky Oppo, ktorý investoval do čipsetov nemalú sumu. Dôvodom má byť budúca prevencia, ak by sa USA rozhodlo odstrihnúť aj ich. Takýto krok dáva logiku, čím by znížili závislosť od dodávateľov z USA, pričom by sa veľmi jednoducho rozšírili do iných západných regiónov.

Oppo čipsety
Zdroj: ausdroid.net

Čína zvoláva tím najlepších profesionálov

Ak sa scenár naplní podľa očakávaní, celý proces môže trvať až niekoľko rokov. Spoločnosť Oppo už zvolala najlepších vedúcich pracovníkov od vlastných dodávateľov čipsetov MediaTek a UNISOC. Prostredníctvom tejto dohody sa snažia vytvoriť skúsený tím, ktorý bude situovaný v Šanghaji.

MediaTek je druhým najväčším vývojárom mobilných čipov po gigantovi Qualcomm. V súčasnosti ma sídlo na Taiwane a Oppo okrem nich spolupracuje aj s inými spoločnosťami. Na zozname nájdeme talentovaných pracovníkoch spoločností Huawei, HiSilicon a spolupatričnosť prejavil aj samotný Qualcomm.

Ako teda môžeme vidieť, Čína to s vývojom ďalších čipsetov myslí seriózne vážne a o celom vyvrcholení konfliktu vás budeme informovať. Teraz sa očakáva krok zo strany USA na čele s Donaldom Trumpom, ktorý si, pravdepodobne, opäť vymyslí nejakú bizarnosť.

Podarí sa spoločnosti Oppo vyvinúť vlastné čipsety? Vaše názory na túto tému nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov. 

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -