Čínsky Oppo predstavil patent k jedinečnému skladaciemu smartfónu. Čím sa odlišuje od konkurencie?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Skladacie smartfóny sa stali novým trendom a čínsky výrobca Oppo ich taktiež plánuje priviesť na trh, pričom nový patent odhalil jednu veľkú zmenu v čom sa bude odlišovať od konkurencie.

Spoločnosť Samsung sa ako prvá môže pýšiť skladacím smartfónom, avšak ich zariadenie má sklopný displej smerom dovnútra. Neskôr sa na zoznam pridal Huawei, ktorého skladací smartfón obsahuje sklopnú obrazovku smerom von.

Podobne na tom je aj Moto Razr z roku 2019 a po novom podobnú novinku chystá Oppo, pri ktorom výrobca vsadil na horizontálne vysúvanie smerom von.

Oppo patent
Zdroj: letsgodigital.com

Oppo predstavil patent k ich pripravovanému skladaciemu smartfónu

Podľa portálu LetsGoDigital mal čínsky technologický gigant predstaviť patent k skladaciemu smartfónu, ktorý bol už schválený agentúrou WIPO (Svetový úrad pre duševné vlastníctvo).

V patente nájdeme jedinečný dizajn, ktorý sa pokúsi adaptovať ohýbacie prvky svojich konkurentov. S tým rozdielom, že tu sa bude displej vysúvať smerom von a nie ohýbať do véčkového dizajnu ako tomu je pri Galaxy Z Flip.

Oppo patent
Zdroj: gsmarena.com

Ľahko prenosný a kompaktný

Pri pohľade na detailný obrázok patentu je vidieť, že Oppo ho navrhol tak, aby s ním mohol používateľ jednoducho manipulovať. To znamená, že aj keby bol smartfón v rozloženom stave priveľký, pri zasunutom displeji tomu tak nebude a jednoducho ho vložíme do vrecka. Takýmto krokom by sa tiež eliminovala potreba využitia ochranného krytu displeja.

Tento unikátny dizajn by dokonca umožnil, aby sa primárny snímač na prednej strane smartfónu používal aj na vytváranie selfíčok. A takýto prvok znie pri skladacích smartfónoch ako prelomová inovácia. Pozoruhodná je aj prítomnosť modulu detekcie uhla a valcový záves, ktorým je celé zariadenie podopreté.

Bohužiaľ zatiaľ nie je známe, či sa takéto zariadenie dostane na trh alebo či ide iba o pokus spoločnosti „zastrašiť“ konkurenciu. Všetko by sme sa mali dozvedieť v blízkej budúcnosti.

Je podľa vás patent od spoločnosti Oppo prelomovým? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -