Výrobca OPPO predstavil svoj smartfón Reno Ace 2 v limitovanej Evangelion edícii

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

OPPO Reno Ace 2 ‚Evangelion‘

Čínsky výrobca Oppo (Oppo Electronics Corporation) predstavil model smartfónu Reno Ace 2 v limitovanej ‚Evangelion‘ edícii. Legendárne japonské anime Neon Genesis Evangelion (Šinsejki Evangelion) totiž oslavuje 25. výročie a franšíza sa zároveň tento rok dočká posledného filmu. Štvrtá časť série s názvom Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time by mala do japonských kín prísť už 27. júna 2020.

Oppo sa jej teda rozhodlo venovať vlastnú edíciu smartfónu. Kompletnej úpravy sa dočkal obľúbený model Reno Ace 2 a spolu s ním aj jeho doplnky vrátane špeciálneho kapsulového balenia, náradia na výber SIM karty, drôtovej aj bezdrôtovej nabíjačky, bezdrôtových slúchadiel a dokonca aj inteligentných hodiniek.

OPPO Evangelion
Zdroj: hpyebeast.com

O čom je anime Neon Genesis Evangelion?

Prv si však poďme priblížiť príbeh japonského animovaného seriálu Neon Genesis Evangelion, ktorý je výtvorom umelca Hideaki Anno. Príbeh sa točí okolo troch detí, ktoré v gigantických robotoch s názvom EVA obraňujú mesto Neo Tokyo. To je napádané takzvanými Anjelmi, ktorí sú alternatívou Kaiju z aktuálnej kinematografie (Pacific RimGodzilla, …).

V akčnom príbehu je však zaobalená neuveriteľne depresívna metafora, ktorá sa okrem iného zaoberá aj existenčnou krízou. Seriál je dodnes považovaný za jedno z najlepších anime v histórii a od vydania vyšlo na jeho motívy už niekoľko filmov alebo hier. Posledná časť filmovej série, Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time, vyjde tento rok.

Model prerobený do farieb EVA Unit-01

Smartfón prichádza zabalený v špeciálnom kapsulovom balení, ktoré pripomína vstupnú prípojku do robotov EVA. Súčasťou balenia je okrem samotného smartfónu aj tematický fialovo-zelený kryt, náradie na výber SIM karty, ktoré vyzerá ako zbraň Spear of Longinus zo seriálu, a nabíjačku a drôtové slúchadlá vo farbách spoločnosti NERV. Špecifikácie smartfónu Reno Ace 2 vyzerajú nasledovne:

  • Procesor Qualcomm Snapdragon 865 SoC
  • 8GB pamäte RAM
  • 256GB vnútornej pamäte
  • 6.5-palcový AMOLED displej
  • Dolby Atmos reproduktory
  • ultra-rýchle 65W SuperVOOC nabíjanie

Čo sa týka fotoaparátov, model Reno Ace 2 disponuje štyrmi zadnými jednotkami. Dva 2MP fotoaparáty na efekty, jeden 8MP širokouhlý fotoaparát a hlavný 48MP fotoaparát s clonou f1.7.

Nezabudli ani na doplnky

Súčasťou kolekcie je aj tematická Evangelion bezdrôtová nabíjačka, bezdrôtové slúchadlá a inteligentné hodinky OPPO Watch s červeným dizajnom postavy Asuka Langley Soryu. Špeciálna Evangelion edícia je dostupná iba v Číne a je limitovaná na 10,000 kusov, čo sa už dá považovať za zberateľský kúsok. Obyvatelia Číny si smartfón môžu zaobstarať od včera, keďže táto kolekcia vyšla 1. júna s cenovkou ¥4,399 RMB (okolo 620 amerických dolárov).

OPPO Reno Ace 2
Zdroj: hypebeast.com

Pokiaľ máte záujem o inú formu NGE merchu, tak UNIQLO už 8. júna spúšťa vlastnú kolekciu na jeho motívy.

Máte nasledované anime Neon Genesis Evangelion a zaujala vás limitovaná edícia smartfónu OPPO Reno Ace 2 Evangelion? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -