Legendárny Solid Snake spoznal svojho predstaviteľa, Sony natočí film podľa hry Metal Gear Solid

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Oscar Isaac ako Solid Snake

Server Deadline včera informoval o tom, že sa herec Oscar Isaac ukáže ako legendárny Solid Snake. Jeho meno bolo s touto kultovou hernou postavou spájané už nejaký ten piatok, keďže sa jednalo o vysnívané obsadenie fanúšikov série. Herec zároveň v minulosti vyjadril záujem o stvárnenie tejto postavy, čo sa konečne stáva skutočnosťou.

Štúdio Sony Pictures tak natočí celovečerný film na motívy hernej série Metal Gear, ktorá je tu s nami od roku 1998. Réžiu má na starosti filmár Jordan Vogt-Roberts (Kong: Ostrov lebiek), ktorý bude vychádzať zo scenáru od Dereka Connollyho. Produkciu si pod svoje krídla zobral Avi Arad, ktorý má dlhoročné skúsenosti so štúdiom Sony.

oscar isaac solid snake
Zdroj: joblo.com

Ako sme už načrtli, herná séria Metal Gear bola predstavená v roku 1998 ako exkluzivita pre konzoly PlayStation. Otcom tejto franšízy je videoherný veterán Hideo Kojima (Death Stranding), ktorý tituly zo série vydával pod japonským štúdiom Konami. Ich cesty sa však pred niekoľkými rokmi rozišli, po čom si založil vlastné štúdio Kojima Productions.

Prvá hra nasledovala príbeh Snakea, vojaka, ktorý infiltroval zariadenie na výrobu jadrových zbraní, aby neutralizoval teroristickú hrozbu Foxhoundu, jednotky renegátskych špeciálnych síl. Dnes má séria viac ako 20 častí, ktoré sa skladajú z hlavných a vedľajších hier. Posledná časť hlavnej série vyšla v roku 2015 pod názvom Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Herec má o program postarané

Začiatok produkcie filmovej adaptácie zatiaľ známy nie je, no Oscar Isaac má naozaj plný harmonogram. Poznať ho môžete napríklad z vesmírnej série Star Wars alebo akčného Netflix hitu Triple Frontier. Už budúci rok si ho užijeme vo veľkolepej adaptácii knižnej série Duna, no ani tu jeho tesný program nekončí.

Oscar Isaac
Zdroj: hdqwalls.com

Čaká ho napríklad hlavná úloha v Marvel seriáli Moon Knight, ktorý bude vysielaný na streamovacej službe Disney+. Opomenúť nemôžeme ani pripravovaný film Francis And The Godfather o výrobe ikonického Krstného otca, v ktorom si zahrá po boku Jakea Gyllenhaala. Pripočítajte si k tomu ešte pár projektov a až potom sa bude môcť vrhnúť na adaptáciu Metal Gear Solid.

V priebehu najbližších rokov sa tak dočkáme hneď niekoľkých filmových alebo televíznych adaptácií hier od PlayStation. Už budúci rok uvidíme dlhé roky pripravovaný film Uncharted v hlavnej úlohe s Tomom Hollandom. Čaká nás aj seriálová adaptácia The Last of Us, ktorú má na starosti HBO. A okrem Metal Gear je v pláne aj Twisted Metal, Ratchet & Clank či Sly Cooper.

Ste s výberom herca spokojní a tešíte sa na celovečerný film na motívy Metal Gear Solid? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -