Mal by sa udeľovať Oscar aj za kaskadérske kúsky? Režisér Johna Wicka v tom má jasno

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Kaskadérsky Oscar?

Chad Stahelski, režisér filmov o zabijakovi menom John Wick, prezradil svoj názor na zaradenie novej disciplíny pri Udeľovaní Cien Akadémie. Mal by sa podľa neho dávať Oscar za kaskadérske kúsky?

Populárny režisér si myslí, že áno. Stahelskiho si dnes všetci spájajú s režírovaním filmov. Málokto však vie, že Chad začínal ako kaskadér pri jednom z najznámejších filmov všetkých čias. Robil totiž stunty v snímke MatrixKeanu Reevesom. Počas najnovšieho rozhovoru sa nechal počuť, že by si mal Hollywood viac vážiť prácu kaskadérov.

Tá totiž tvorí už od začiatkov kinematografie jeden z jej základných kameňov. Ako sa však začali natáčať rôzne superhrdinské a akčné projekty, práca kaskadérov sa stávala stále viac a viac žiadanou.

John Wick Stunt
Zdroj: youtube.com

Režisér Johna Wicka má jednoznačný názor

Ak sa dávajú Oscary napríklad za masky či kostýmy, Stahelski nevidí dôvod, prečo by sa nemali udeľovať aj za kaskadérsku prácu. Táto debata prebieha vo filmovom priemysle už roky, no stále sa nikam neposunula. Stuntmani totiž pracujú naozaj mimoriadne tvrdo a ako jediní na pľaci dokonca riskujú svoje fyzické zdravie.

„Ako bývalý kaskadér, režisér a všetko ostatné, pri všetkých tých generáciách čo tu boli predo mnou alebo tu stále sú, nepoznám za mojich 30 rokov práce nikoho, kto by sa dal na kaskadérstvo kvôli tomu, aby získal Oscara,“ tvrdí Stahelski.

Keanu Reeves dvojník
Zdroj: pinterest.com

Najviac otáznikov je okolo zaradenia týchto ľudí. Nikto nevie, či by mali dostať zvláštnu kategóriu, alebo byť zaradení spolu s kamerou, osvetlením, efektami či zvukom, ktoré pracujú podľa rozkazov režiséra, aby vdýchli scenáru život.

Kaskadéri podľa Stahelskiho síce nič také nežiadajú, no bolo by pekné, ak by svet ukázal, ako si ich nebezpečnú prácu váži. Sú to podľa neho profesionáli, ktorí sú tu s nami už 50 rokov. Uvidíme teda, či Akadémia v budúcnosti zváži zaradenie ďalšej kategórie.

Aký je váš názor na túto tému? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -