Oscar pre Pennywisea a Marvel? Poznáme ďalšie tri nečakané filmy, ktoré dostali oscarovú kampaň!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Zaslúžia si podľa vás tieto tri filmy oscarové kampane?

Chcete oscara? Nuž, musíte to oscarovým kritikom povedať. Presne takto to totižto funguje ak štúdio naozaj verí svojmu filmu. O tom sme ale písali už pred pár týždňami, kedy štúdiá nečakane predstavili svoje „oscarové“ počiny. Keďže sme však videli filmy len z prvej polovice roka, oscarové kampane dostali nečakané komerčné hity ako Wonder Woman a Logan. No a síce sa už blížime do oscarového obdobia, štúdiá na svoje letné hity nezabúdajú.

Presne tak, do oscarového boja sa totiž dostali ďalšie tri letné hity. Ide o filmy It, Guardians Of The Galaxy vol. 2 a čerstvá novinka Thor: Ragnarok. Všetky tri pochopiteľne veľmi úspešné čo sa týka zárobkov z kín. No a aj u kritikov. Žeby sa však jednalo o oscarové počiny? Nuž, tu by sme sa skôr priklonili k odpovedi „nie“. Predsa len, horor s deťmi, zábavná partička vesmírnych típkov a vtipný boh hromu nie sú zrovna oscarové materiály.

Najhoršie ohlasy z týchto troch zmienených filmov dostalo pokračovanie Strážcov Galaxie, takže výber tohto filmu ako oscarového kandidáta je naozaj zaujímavý. Thor: Ragnarok je čerstvý len pár dní, no ohlasy má výborné. I keď, väčšina film chváli preto, lebo to bola skvelá a svieža komédia. Asi najbližšie k oscaru má však určite klaun Pennywise z hororového trháku IT. Táto adaptácia knižky Stephena Kinga si získala rešpekt u mnohých kritikov, no a kiná priam rozdrtila. Ak by sa teda Pennywiseovi podarilo pretlačiť až na samotnú ceremóniu, bol by to jeden z mála hororových filmov, ktoré dostali takúto poctu. Oscarové filmy však ešte len prídu, no a podľa toho čo vieme, komerčné hity sa budú naozaj ťažko presadzovať.

Zaslúžia si tieto tri filmy podľa vás oscarové kampane? Je tu nejaký tohtoročný film, ktorý by ste radi videli na oscaroch? Uvidíme tento rok nominovaný jeden komerčný film? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -