Ako by vyzerali Oscary 2018, ak by sme víťazov vyberali my?

Nenechajte si ujsť

Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého...

AKTUÁLNE: PlayStation 5 už dnes štartuje na Slovensku a v Českej republike

Od dnešného dňa si môžu novú hernú konzolu PlayStation 5 vyskúšať aj herní fanúšikovia zo strednej Európy - čiže aj my, na Slovensku. Po...

Temný trailer k Snyderovej verzii DC filmu Justice League dorazil aj s niekoľkými novými zábermi

Režisér Zack Snyder odhalil ďalší trailer k jeho verzii DC filmu Justice League a vidíme v ňom lepší pohľad na legendárneho záporáka Darkseida a Supermana. MOHLO...

EXKLUZÍVNE: Mads Mikkelsen nám prezradil, na akom projekte by v budúcnosti rád pracoval

Herecký rozsah Madsa Mikkelsena Dánsky herec Mads Mikkelsen poskytol nášmu moderátorovi exkluzívny rozhovor a priestor na otázku mala aj naša redakcia. Prezradil nám, na akom...
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Kto by mal podľa nás vyhrať Oscary 2018?

Od tohtoročných Oscarov nás delí skutočne iba jedna noc. Od vyhlásenia ubehol už mesiac aj pár týždňov, takže na teoretizovanie sme mali veľmi veľa času. No a nie len na teoretizovanie ale hlavne aj na dopozeranie všetkých nominovaných. Musíme uznať, že tento rok bol naozaj skvelý pre filmy, a na niektoré nominované budeme určite ešte dlho spomínať.

Prinášame vám teda náš názor na to, koho by sme zajtra chceli vidieť ako víťazov (prvé dve miesta z našej hlasovačky). Pre istotu upozorňujeme, toto nie je zoznam toho, ako tipujeme, že zajtrajšia ceremónia dopadne. Ten vám prinesieme zajtra.

Najlepší adaptovaný scenár

Tak pri tejto kategórii sme sa tešili už len preto, že konečne aj komiksovka bola uznaná medzi velikánmi. Koho by sme teda chceli vidieť vyhrať zlatú sošku? Väčšina z nás odhlasovala za nádherný príbeh Call Me By Your Name, no a ako druhý by bol u nás práve Logan. Nie sme priveľkí fanúšikovia filmov s homosexuálnou témou, no ak váš film bude tak skvelo napísaný ako bol práve Call Me By Your Name, pozrieme si ho ešte niekoľkokrát. Scenár tohto filmu bol jednoducho nádherný, jemný a krásne sa odrazil na plátne. No a pri Loganovi je to hádam jasné, brutálny a emociálny príbeh, ktorý si z komiksu zobral len to najlepšie.

Náš víťaz: Call Me By Your Name alebo Logan

call me by your name
Zdroj: filmschoolrejetcs.com

Najlepší originálny scenár

Ako je to s pôvodnými scenármi? V našej hlasovačke na prvom mieste skončila zaujímavá romanca The Big Sick, ktorá nás očarila ešte v lete. Ostatní redaktori boli zase za jedinečný žánrový film Get Out, ktorý si teda zobral druhé miesto. The Big Sick mal v sebe jednoducho niečo špeciálne. Nie nejakú hlbokú myšlienku, no ľahkosť a krásne načasovaný humor. Práve tento scenár nás očaril najviac. Pri Get Out už to bude hlavne originálnosť. Ak si film pozriete niekoľkokrát, na každé nové pozretie zistíte, že každá replika znamená niečo viac ako sa na prvý pohľad zdalo. Get Out si v scenári podalo myšlienku rasizmu a ukázalo ju ako skutočný horor.

Náš víťaz: The Big Sick alebo Get Out

the big sick
Zdroj: lwlies.com

Najlepšia hudba

Verte mi, v našej redakcii nenájdete niekoho, kto by filmovú hudbu nepočúval. Každý z nás máme odlišný vkus a v našej hlasovačke sme tentokrát vybrali až troch víťazov, keďže to bolo nerozhodne. Dunkirk, The Shape Of Water a Star Wars: The Last Jedi. Tu sme si skutočne nemohli vybrať. Dunkirk na nás zaútočil s mohutnou modernou hudbou, ktorá nám pri každom počúvaní zdvíha adrenalín v tele. The Shape Of Water nám zase ukázalo ako by voda mohla skutočne znieť. No a bez svojho francúzskeho nádychu by celý film jednoducho nefungoval. Star Wars síce tento rok neprišlo s novými témami, no spôsob akým John Williams tento svet zachytil nás skutočne uchvátil. Starí hrdinovia mali poprevrácané témy a ešte k tomu zahraté na nezvyčajných nástrojoch. No a že si to dovolil samotný tvorca ikonických tém, to sa nevidí často.

Naši víťazi: Dunkirk, The Shape Of Water, Star Wars: The Last Jedi

Najnovšia kapitola je zároveň aj najodvážnejšia
Zdroj: milnersblog.com

Najlepšie efekty

Star Wars možno malo krásnu červenú planétu pokrytú soľou, no aj keď nám pri tejto kategórii vyšli zase traja víťazi, Star Wars tam nenájdete. Zvolili sme si filmy: Blade Runner 2049, War For The Planet of the Apes a Guardians of the Galaxy vol.2. Na všetky tri sme vlani pozerali s neskutočným údivom. Nádherné, čisté a priam až reálne efekty, my sami si nevieme vybrať jedného víťaza.

Naši víťazi: Blade Runner 2049, Guardians Of The Galaxy vol. 2, War For The Planet Of The Apes

War For The Planet Of The Apes je favoritom na výhru najlepších efektov na oscaroch 2018!
Zdroj: screenrant.com

Najlepšia kamera

Tu sa na prvé miesto dostal Blade Runner 2049. V tomto filme spolu s efektmi minulý rok išlo o takmer vražednú kombináciu. Ak sme sa radi na nejaký film vlani pozerali, bol to rozhodne tento. Druhé miesto obsadil Dunkirk, ktorý bol so svojími čistými zábermi rovnako dychberúci.

Náš víťaz: Blade Runner 2049 alebo Dunkirk

zdroj: craveonline.com

Výprava

My jednoducho milujeme celý svet Blade Runnera a dali by sme čokoľvek za to, aby sme si okolie toho sveta mohli užiť na vlastnej koži. Neuveriteľné dizajny budov, billboardov a vozidiel. Jednoznačný výherca. Na druhom mieste máme The Shape of Water, kde nás mokrý dizajn bytoviek tiež nehorázne zaujal.

Náš víťaz: Blade Runner 2049 alebo The Shape of Water

blade runner 2049
Zdroj: burgkino.at

Makeup

Tu nie je o čom, tlstý Churchill v podaní Garyho Oldmana sa nám páčil najviac.

Náš víťaz: The Darkest Hour

darkest hour trailer
Zdroj: ew.com

Kostýmy

Tu sa na prvom mieste ukázala na kostýmy bohatá Disneyho hraná rozprávka Beauty And The Beast. Na druhom mieste máme Phantom Thread, kde by to bez krásnych kostýmov jednoducho nebolo ono.

Náš víťaz: Beauty And The Beast alebo Phantom Thread

Kráska a Zviera boxoffice
Zdroj: anoncraft.com

Strih Zvuku

A opäť tu máme trojku, bez jasného víťaza. Baby Driver, Dunkirk a Blade Runner 2049. Víťaza už fakt musí vybrať len akadémia.

Naši víťazi: Baby Driver, Dunkirk, Blade Runner 2049

Mix Zvuku

Verte neverte, je to to isté ako pri strihu.

Naši víťazi: Baby Driver, Dunkirk, Blade Runner 2049

Dunkirk recenzia
Zdroj: seattletimes.com

Strih

Pri filmovom strihu sa na prvé miesto dostal Baby Driver. Treba uznať, že rýchly strih bolo presne to, čo tento film poháňal vpred, takže tvorcovia si to zaslúžia už len preto. Na druhé miesto sa dostal Dunkirk, kde strih pomáhal vyrozprávať tento príbeh jedinečne a zároveň udržiabval skvelé tempo.

Náš víťaz: Baby Driver alebo Dunkirk

baby driver trailer
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Najlepšia pieseň

A zas tu máme troch nerozhodných. Každému z nás ostala v hlave iná pieseň. Remember Me z filmu Coco, This is Me z filmu The Greatest Showman a Mystery Of Love z filmu Call Me By Your Name. Toto kolo opäť necháme na akadémiu.

Naši víťazi: Remember Me, This is Me, Mystery Of Love

the greatest showman trailer
Zdroj: 11alive.com

Najlepší animovaný film

Pixar je Pixar a Coco je Coco. Krásny príbeh z ríše mŕtvych nás jednoducho bavil najviac.

Náš víťaz: Coco

Nový obrázok k filmu Coco, ktorý príde do kín už tento rok!
Zdroj: eldiariony.com

Herečka vo vedľajšej roli

Na prvé miesto sa dostal J.K. Simmons v ženskej podobe, teda Allison Janey, ktorá si strihla krutú matku vo filme I, Tonya. Na druhom mieste tu ale máme Laurie Metcalf ktorá to s takou dcérou akou bola Lady Bird naozaj nemala ľahké.

Náš víťaz: Allison Janey alebo Laurie Matcalf

Allison Janney - favorit na najlepšiu vedľajšiu herečku
Zdroj: vulture.com

Herec vo vedľajšej roli

Najlepšie vedľajšie výkony? Chlapci z Troch Billboardov. Na prvé miesto ale ide Woody Harrelson. Na druhé Sam Rockwell.

Náš víťaz: Woody Harrelson alebo Sam Rockwell

Zdroj: collider.com

Herečka v hlavnej roli

Kto iný u nás mohol vyhrať, ako najdrsnejšia mamička v meste. Frances McDormand to dala ako pani herečka. Predsa len tu ale máme druhé miesto s najtichším výkonom roka a to s menom Sally Hawkins.

Náš víťaz: Frances McDormand alebo Sally Hawkins

Zdroj: fashionpost.jp

Herec v hlavnej roli

Toľko skvelých výkonov, ale pán Gary Oldman si to aj napriek fantastickej konkurencii u nás získal najviac. Jednoznačne výkon roka.

Náš víťaz: Gary Oldman

Gary Oldman - favori na najlepšieho herca
Zdroj: slashfilm.com

Najlepšia réžia

Síce Dunkirk nie je jeden z najlepších Nolanových počinov, išlo o zážitok, ktoré zrežírovať takto perfektne muselo byť naozaj náročné. Pán Nolan plával, lietal a potil sa ako len mohol, len aby nám priniesol vojnu v zatiaľ najvernejšom podaní a so správnym množstvom adrenalínu pre diváka. Na druhom mieste tu však máme Jordana Peela s jeho fantasticky urobeným hororom o rasizme Get Out. A prosím pekne, toto bol jeho prvý film.

Náš víťaz: Christopher Nolan alebo Jordan Peele

režisér Christopher Nolan
Zdroj: bleedingcool.com

Najlepší film

Tak konečne sme tu. Koho sme si zvolili ako najlepší film z oscarových nominantov? Nemohlo to byť nič iné, ako Del Torove majstrovské dielo menom The Shape Of Water. Rozprávka pre dospelých, nádherná metafora a poézia v jednom. Takýchto filmov by to chcelo viac. Máme tu však aj druhé miesto a to putovalo k poslednému výkonu Daniela Day Lewisa vo filme Phantom Thread.

Náš víťaz: The Shape of Water alebo Phantom Thread

the shape of water trailer
Zdroj: filmaffinity.com

Tak takto by to bolo po našom. Či už sa naše sny splnia alebo nie sa dozvieme zajtra v noci. Určite nás teda navštívte aj zajtra, ukážeme si totižto všetkých, ktorí by mali vyhrať podľa štatistík a vkusu akadémie. Niečo ako menší pomocník pri tipovačke.

Aký teda máme podľa vás vkus? Koho by ste si vy priali zajtra vidieť so soškou v ruke? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Natočí Disney film DEADPOOL 3 bez krvi a nadávok? – RESTART #18

Ryan Reynolds sa vráti ako Deadpool, film Black Panther 2 mieri do produkcie a kópie hry Cyberpunk 2077 sa dostali do obehu. Rýchly súhrn noviniek...

Hororovka Five Nights at Freddy’s sa nakoniec dočká filmovej adaptácie. Natáčanie začne na jar

Po rokoch uviaznutia vo vývoji sa filmová adaptácia hry Five Nights at Freddy's posúva vpred. Potvrdil to aj autor hororovej série Scott Cawthon, ktorý...

Jeremy Renner pripomína návrat Clinta Bartona v novej fotografii Disney+ seriálu Hawkeye

Vo svojom najnovšom príspevku na sociálnych sieťach nás Jeremy Renner potešil návratom ako Clint Barton z pripravovaného MCU seriálu Hawkeye. MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ Scarlett Johansson...

Kvalitné prémiové funkcie a výkon za menej ako 120 eur? Privítajte smartfón Motorola moto e7

Najnovší prírastok spoločnosti Motorola do radu moto e prináša spotrebiteľom vysoko kvalitné prémiové funkcie a výkon za dostupnú cenu. Vďaka vynikajúcemu fotoaparátu a vlastnostiam ultraširokouhlého...

“Jack is Back”, hlási BBC. Obľúbený kapitán sa vráti do sviatočného špeciálu seriálu Doctor Who

V Doctor Who bude opäť Jack Harkness Obľúbený britský seriál o cestovaní v čase vracia postavu, ktorú fanúšikovia milujú a ktorú stále hrá John Barrowman....