Vieme, ktoré tri tohtoročné filmy už boli poslané oscarovým porotcom!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ktoré tri tohtoročné filmy dostali oscarovú kampaň?

Oscarová sezóna nám už čoskoro začne klopať na dvere, no a do kín sa nahrnú samé kvalitné filmy. Avšak, každý rok sa kvalita nájde aj vo filmoch, ktoré sa stihli odpremiérovať už v prvej polovici roka. Tie si však akadémia moc nevšíma, a preto sa na ne ani nesústreďuje. Štúdiá sa ale tak ľahko nevzdávajú, a keď nechcú ísť kritici za filmami, pôjdu ich filmy ku kritikom. No a inak to nie je ani tento rok.

Ak si pozriete hodnotenia filmov z tohto roku, z kvalitných kúskov si môžete vyberať. Či už ide o lego animák alebo najnovší horor s kultovým klaunom. Prvá polovica roka nám toho predviedla naozaj veľa dobrého. Štúdiá sú spokojné, no a keďže sú na svoje projekty hrdé, pre niektoré z nich idú robiť oscarové kampane. Iným slovom, svoje najlepšie kúsky si na oscary pretlačia. Samozrejme, to nikdy nie je zárukou, že sa film na ocenenia aj dostane.

Deadpool a Oscar
Deadpool mal vlani veľkú oscarovú kampaň, ktorá bohužiaľ nevyšla; Zdroj: twitter.com

Traja vyvolení

Posledný veľký film, ktorý mal krásne rozbehnutú oscarovú kampaň sa tam tiež nedostal. Reč je o Deadpoolovi, ktorý sa však dokázal pretlačiť aspoň na Zlaté Glóbusy. Kto si teda možno trúfne na Oscarov tento rok? 20th Century Fox ide robiť kampaň pre ich filmy Logan a Vojna o Planétu Opíc. Warner Bros ide do boja iba s jedným filmom, a tým je prekvapivo Wonder Woman. Je teda určite zaujímavé, že komiksovky spolu s opicami tento rok distribútori považujú za to najlepšie. Tieto tri filmy sa teda budú snažiť pretlačiť na nomináciu za najlepší film.

Treba uznať, že všetky tri si to vyslovene zaslúžia. O Loganovi sa ako o oscarovom počine vravelo už z trailerov. Opiciam ušla priazeň už pri druhom diely, takže tento rok bol jasný. No a Wonder Woman je prekvapenie, ktorému asi každý z nás môže iba tlieskať. Zaujímavé však určite je, že Warner Bros zatiaľ kampaň neplánuje pre ďalší Nolanov skvost Dunkirk. Žeby sa báli po tom, čo Interstellar neuspel? Ten mal tiež silnú oscarovú kampaň, ktorá sa nevydarila aj napriek tomu, že bol film vydaný v novembri (vo vedľajších nomináciách ale uspel). Uvidíme, každopádne, Dunkirk si aspoň vedľajšie nominácie určite zaslúži. Treba mať na pamäti, že posledné slovo má aj tak vždy akadémia. Vidieť tento rok komiksovku v kategórii najlepší film by však bolo vynikajúce. To isté platí aj o Reevsovom atmosférickom sci-fi. Nesmieme ale zabúdať na to, že rok 2017 si na nás ešte len chystá kopu filmov, ktoré týmto trom môžu všetko vyfúknuť.

Súhlasíte so štúdiami, že by sme Logana, Vojnu o Planétu Opíc a Wonder Woman mali vidieť na Oscaroch? Ktorý film z prvej polky tohto roka sa vám páčil najviac a mal by byť na zozname nominovaných? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -