Oscary 2021 sa posúvajú kvôli koronavírusu. Kedy prebehne Udeľovanie Cien Akadémie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Oscary 2021 boli odložené

Je to oficiálne. Budúcoročné Udeľovanie Cien Akadémie neprebehne 28. februára 2021, na kedy bolo naplánované. Dôvodom nie je nič iné, ako celosvetová pandémia koronavírusu. Akadémia filmových umení a vied v pondelok oznámila, že vysielanie bolo posunuté o dva mesiace. Oscary 2021 tak prebehnú 25. apríla 2021.

Presúva sa aj slávnostné otvorenie múzea Academy Museum of Motion Pictures, ktoré nám bolo bližšie predstavené na tohtoročných Oscaroch. Otvorenie bolo pôvodne naplánované na december, no taktiež bolo preložené až na apríl, aby sa zhodovalo s novým dátumom Oscarov.

Oscary 2021 budú odložené
Zdroj: popsugar.com

Prečo bolo Udeľovanie Cien Akadémie preložené, keď sa koná až o 9 mesiacov? Na túto tému sa vyjadril riaditeľ Akadémie David Rubin:

„Už viac ako storočie zohrávajú filmy dôležitú úlohu v potešovaní, inšpirovaní a zabávaní nás v tých najtemnejších časoch. Určite tak urobili aj tento rok. Veríme v to, že predĺženie obdobia oprávnenia a dátumu Udeľovania Cien poskytne flexibilitu, ktorú filmári potrebujú na dokončenie a vydania ich filmov bez toho, aby boli trestaní za niečo, čo nemôže nikto ovplyvniť.“

Slovo doplnil aj generálny riaditeľ Akadémie Dawn Hudson:

„Tieto nadchádzajúce Oscary a otvorenie nášho nového múzea zaznamenajú historický moment, ktorý zhromaždí filmových fanúšikov z celého sveta a zjednotí ich prostredníctvom kinematografie.“

Rátať sa budú aj budúcoročné filmy

Ako spomenul David Rubin, okrem odloženia dátumu vysielania poskytli filmárom aj predĺženie obdobia oprávnenia. Budúcoročných Oscarov sa tak budú môcť zúčastniť filmy, ktoré vyšli a vyjdú medzi 1. januárom 2020 a 28. februárom 2021. Domino efekt spôsobil, že presunuté museli byť aj britské Filmové ceny BAFTA, ktoré sa budú po novom konať 11. apríla 2021, teda tri týždne pred Oscarmi.

Čo sa týka posúvania dátumu Oscarov v minulosti, tiež sa stalo, že ich boli nútení presunúť. Napríklad v roku 1968, po zavraždení Martina Luthera Kinga Jr., ich posunuli o pár dní.

Oscary
Zdroj: wallpaperset.com

Zmena podmienok kvalifikácie filmov

Zmenia sa aj podmienky, za akých môžu byť filmy nominované na Oscarov. Film musel byť pôvodne v kinách v Los Angeles minimálne po dobu 7 dní. Podmienky pre nasledujúci ročník však budú trošku obmenené.

Prvá zmena je v tom, že filmy nemusia vyjsť v kinách, ale stačí, ak vyjdú digitálne. Druhá zmena je taká, že na to, aby sa filmy kvalifikovali, nemusia vyjsť len v Los Angeles, ale môžu vyjsť aj v New Yorku, Chicagu, Miami, Atlante a v the Bay Area.

Nominácie na budúcoročné Oscary budú oznámené 15. marca 2021. 93. ročník udeľovania prestížnych cien potom prebehne 25. apríla 2021. Múzeum bude pre verejnosť otvorené od 30. apríla 2021.

Čo hovoríte na to, že Oscary 2021 boli odložené? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -