Budú americké Oscary 2021 odložené kvôli pandémii koronavírusu?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Všetci určite viete, o čo sa jedná, keď sa povie, že sa v USA budú konať Oscary. Jedna z celosvetovo najpozeranejších a najznámejších udalostí roka sa vždy nesie v honosnom štýle a vždy počas nej dostávajú niektoré filmy ocenenia za jednotlivé kategórie. Oscary 2021 však budú možno trošku iné, pretože The Academy začína rozmýšľať nad tým, že budú odložené pre koronavírus.

Budú sa Oscary posúvať?

93. ročník odovzdávania prestížnych cien sa bude pravdepodobne posúvať, ako o tom informovali niektoré zdroje. Pôvodný dátum, 28. 2. 2021, bude teda minimálne posunutý niekedy na marec, aj keď zdroje hovoria skôr o apríli. Otázne je, či sa budú potom nominovať filmy len z roku 2020, alebo filmy z dvoch rokov, 2020 a 2021. Bolo by to netypické, ale nie po prvýkrát, keďže na prvých Oscaroch v roku 1929 boli nominované filmy z rokov 1927 a 1928.

Oscary
Zdroj: wallpaperset.com

Čo sa týka posúvania dátumu Oscarov v minulosti, tiež sa stalo, že ich boli nútení presunúť. Napríklad v roku 1968, po zavraždení Martina Luthera Kinga Jr., ich posunuli o pár dní. Vtedy to bolo naposledy a zdá sa, že ďalší ročník v tomto smere bude rovnako výnimočný, ako ten z roku 1968. Posunutý dátum však ešte nie je potvrdený, a preto si na oficiálne stanovisko budeme musieť ešte počkať.

Zmena podmienok kvalifikácie filmov na Oscaroch

Zmenia sa aj podmienky, za akých môžu byť filmy nominované na Oscarov. Film musel byť pôvodne v kinách v Los Angeles minimálne po dobu 7 dní. Podmienky pre nasledujúci ročník však budú trošku obmenené. Prvá zmena je v tom, že filmy nemusia vyjsť v kinách, ale stačí, ak vyjdú digitálne. Druhá zmena je taká, že na to, aby sa filmy kvalifikovali, nemusia vyjsť len v Los Angeles, ale môžu vyjsť aj v New Yorku, Chicagu, Miami, Atlante a v the Bay Area.

Oscary nie sú jediná udalosť, pri ktorej sa odovzdávajú filmové ceny, ktorá ma problémy, alebo sa bude posúvať. Tony Awards 2020 budú možno zrušené a Emmy Awards 2020 si stále hľadajú svoj dátum. Najpravdepodobnejšie je, že sa Emmy budú konať v septembri 2020. Ak sa však lídrovi v podobe Oscarov posunie dátum, posunie sa zrejme všetkým takýmto udalostiam.

renee zellweger oscar
Zdroj: oscar.go.com

To, kedy uvidíme Oscary 2021, je zatiaľ otázne. Najprv sa musia otvoriť všetky kiná, pretože takéto udalosti ako Oscary sa bez (kvalitných) filmov nezaobídu. Ak sa však aj nakoniec budú musieť presúvať, treba veriť, že to nebude o mesiace, maximálne tak o týždne. O tom, ako to nakoniec bude, vás budeme informovať po oficiálnom vyhlásení informácií.

Čo myslíte, budú Oscary 2021 odložené? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -