Fanúšikovia zúria nad vulgárnym prejavom člena Akadémie, ktorý vysvetľuje, prečo už žiadne Anime nikdy nezíska Oscara!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Každoročne sa všetci tešíme na ohlásenie nominácií na Oscary. Tak pravidelne, ako sa ich však dozvieme, je aj veľká časť z nás rozzúrená. Pravidelne sme totižto sklamaní, že Akadémia prehliadla skvelý film alebo počin, ktorý nás v predchádzajúcom období nesmierne nadchol. Mnohokrát je pritom na vine len fakt, že snímka nebola dostatočne populárna alebo je mierne kontroverzná.

Zdroj: myanimelist.net

Tento rok výnimkou nebol a predmetom hnevu bolo nepríjemné zistenie, že ani tentokrát nepatrí žiadna z nominácií na Najlepší animovaný film jednému z kvalitných anime počinov. Trpká vec je na tom fakt, že na podobné zaobchádzanie a prehliadanie krásy filmov sme si už zvykli. Tento rok je to však ešte o niečo horšie, keďže šancu získať Oscara nedostal ani jeden z hneď niekoľkých minuloročných kvalitných snímok. My sme sa teda zamysleli, prečo tomu tak je. Popri tom sme objavili vulgárne prehlásenie jedného člena Akadémie, ktorý pred rokmi vyjadril svoj ignorantský postoj.

Prestížne Oscary Anime prehliadajú naďalej

Očividne sklamaný používateľ twitteru nám pred nedávnom pripomenul vyjadrenie ohľadom anime filmov, ktoré sú podľa všetkého horšie, ako kriticky neprínosný Baby šéf. Akadémia tento rok prehliadla anime ako napríklad V tomto kúte sveta, A Silent Voice či Mary and the Witch’s Flower. V príspevku Miles cituje prehlásenie člena rady Akadémie z roku 2015, ktorý neprofesionálne a automaticky odsúdil celý žáner.

Tento konkrétny volič v roku 2015 anonymne prezradil, ako sa on a Akadémia pozerajú na anime filmy. Jeho prehlásenie s riadnou dávkou vulgarity znelo nasledovne:

„Keď je film úspešný, kultúrne zaboduje a finančne za mu nesmierne zadarí, bolo by sprosté, aby ho nahradila jedna z týchto dvoch bezvýznamných čínskych p**ovín, ktoré nikto nikdy nevidel (dva vtedy nové, kriticky úspešné anime filmy). To by ma sralo najviac. Väčšina ľudí ani nevie, čo sú zač! Ako by sa to mohlo stať? To je pre mňa jedna z najmenej pochopiteľných vecí, ktoré som kedy počul.“

Zdroj: forbes.com

Pre ľudí, ktorí sa tešili z kritického úspechu minuloročných anime filmov, je toto prehlásenie pravým opakom optimizmu. Taktiež sme čoraz viac zmätení nomináciou Baby šéfa, ktorý sa okrem animácie ničím nepredviedol. Najhoršie na tom je však fakt, že nemôžeme povedať, či je tento konkrétny volič stále súčasťou Akadémie a aká veľká časť poroty zdieľa jeho pocity. 

Ste taktiež frustrovaní z faktu, že odkedy Cesta do fantázie pred mnohými rokmi získala Oscara, sa anime prehliada? Ako by sa dal problém vyriešiť, ako vôbec existuje? Váš názor nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -