Ostrým nožom sa teší veľkej diváckej obľube! Koľko ľudí už film videlo?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Koľko ľudí videlo film Ostrým nožom?

Do našich kín zavítal nový slovenský projekt, ktorý opäť tne do živého. Reč je o filme Ostrým nožom, ktorý sa zameral na skutočný príbeh zavraždenia Daniela Tupého. Išlo o kontroverzný prípad, ktorý sa do dnešného dňa nevyriešil. Film sa zameral na otca mladej obete. Ten začne bojovať proti nespravodlivosti súdneho systému a čoskoro zisťuje, že pred nepriateľom, proti akému sa postavil, bude musieť predovšetkým ochrániť tých členov rodiny, ktorí mu ešte zostali.

O film sa postaral mladý režisér Teodor Kuhn. V hlavných úlohách sa predstavili herci Roman Luknár, Ela Lehotská a Miroslav Kobot. Film si od divákov získal veľkú priazeň. Na česko-slovenskej filmovej databáze im so 188 hodnoteniami svieti pekných 74%. Koľko ľudí sa im teda podarilo zaujať? Naše kiná hlásia, že snímok videlo už viac ako 15-tisíc divákov. To znamená, že film sa automaticky zapisuje medzi naše najúspešnejšie.

Z natáčania filmu Ostrým nožom
Z natáčania filmu Ostrým nožom; Zdroj: Slavomír Uhrin

Herci z filmu v rozhovoroch apelujú na pravdivosť skutočných udalostí a ako sa situácia, ktorá ich pri natáčaní ovplyvňovala ani po 14-tich rokoch nezmenila. Roman Luknár prezradil, že chcel práve svojím učinkovaním prispieť k debate, ktorá sa momentálne čoraz viac objavuje v masových médiách. 

„My dnes nemáme právny, ale právnický štát, kde každý vie, že si môže odkopírovať diplomovku a získať tak titul. Mal som pocit, že sa k tomu ako občan musím tiež vyjadriť a povedať, že takto sa veci nemajú diať. To nie je demokracia.“ – Roman Luknár

Pozitívne reakcie sa na film stále valia, takže veríme, že návštevnosť divákov teraz neutíchne. Ide tak o ďalší pozitívne hodnotený slovenský počin, ktorý by mohol potenciálne rozmýšľať nad oceneniami v zahraničí. Vzhľadom na súčasný stav politiky na Slovensku veríme, že práve takéto filmy dopomôžu k tomu, aby sa dôležité a špinavé prípady nezametali pod koberec, ale aby ukazovali hanbu a faloš, ktorá sa očividne v našej krajine stále nachádza.

Zdroj: Nutprodukcia

Ako hodnotíte film Ostrým nožom? Páčilo sa vám spracovanie tejto relevantnej témy? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: TS

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -