Ukážka na čiernu komédiu Otcova volga vás navnadí na kreatívny príbeh, v ktorom sa vdova vydá po stopách svojho manžela!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

České komédie milujeme z mnohých dôvodov. Nech už sú zdrojom krásnych spomienok z detstva, alebo radostných chvíľ s rodinou, sú jednou z najvýraznejších súčastí našej kultúry. Ja osobne zbožňujem filmy od českých filmárov z jedného dôvodu: krížia realistické s nereálnym. Jednoducho často navštívime príbeh, ktorý môže byť absolútne šialený, no aj tak je nám povedomý a celkom blízky. V tom je podľa mňa čaro týchto snímok. Práve preto je mi dnes potešením predstaviť vám pripravovaný film Otcova volga, ktorý je postavený na neuveriteľnom príbehu vdovy, jej dcéry a možno aj nevlastného syna.

Zdroj: CinemArt SK

Otcova volga trailer

Eva (Eliška Balzerová) je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však veľmi nečakane a bez rozlúčenia umrie. Tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy (Tatiana Vilhelmová) mal ešte rovnako starého nemanželského syna. To aspoň naznačuje starostlivo ukrytá a náhodne objavená detská kresba. Eva je rozhodnutá nečakané odhalenie veľkoryso ignorovať, ale Tereza, ktorej sa rozpadáva vlastný život, sa k prízraku nevlastného brata upne. Spoločne s matkou sa vydávajú Ludvíkovým veteránom volga GAZ 21 po stopách jeho bývalých mileniek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a priateľov (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajomstve zistili viac

Novinku má na starosti autor divácky úspešných filmov, český režisér Jiří Vejdělek. Ten sa okrem réžie postaral aj o samotný príbeh. Na tom však nepracoval úplne sám – so scenárom mu totižto pomohla aj Iva Jestřábová. Vejdělek je z projektu veľmi nadšený a aj naďalej sa zastáva názoru, že natáčať filmy o ženských osudoch mu ide najlepšie. „Otcova volga mi dávala možnosť obklopiť sa na celé týždne krásnymi a talentovanými dámami. Tomu som nemohol odolať.“ žartovne vraví o svojej práci režisér filmu. Herci nám sľubujú, že sa nasmejeme a budú nám pritom tiecť slzy. Máme byť podľa všetkého pripravení na napínavé pátranie v minulosti a nečakaný záver.

Jiří Vejdělek nás pozýva na „emotívnu, napínavú a zábavnú jazdu,“ ktorá sa do našich kín dostane už 8. marca. Zájdete si na komédiu, alebo vás podobné filmy nelákajú?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -