Trailer k filmu Oxygen ukazuje príchod nového sci-fi thrilleru od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix zverejnil prvý oficiálny trailer k nadchádzajúcemu filmu Oxygen. O réžiu sa postaral Alexandre Aja (Rohy, Zrkadlá) a v hlavnej úlohe uvidíme talentovanú Mélanie Laurent (Podfukári).

Oxygen vyzerá veľmi podobne ako dráma Pochovaný zaživa (2010) s Ryanom Reynoldsom, no s jedným pútavejším rozdielom – Christie LeBlanc situovala dej svojho scenáristického debutu do vesmíru.

Trailer k sci-fi thrilleru Oxygen:

Ako môžeš vidieť v novej upútavke, Laurent si zahrá ženu, ktorá sa prebudí v kryogénnej komore bez toho, aby tušila ako sa do nej vôbec dostala. Hlavná postava príbehu si dokonca nevie spomenúť ani na vlastnú identitu a problémy začínajú pribúdať v momente, keď jej začne dochádzať kyslík.

Začiatkom tohto roku Aja prezradil, že jeho nový filmový projekt má existenciálny nádych. V rozhovore pre Collider taktiež uviedol, že podobnosť s filmom Pochovaný zaživa si uvedomuje a preto robil všetko preto, aby mal jeho nový sci-fi thriller niekoľko odlišných prvkov:

„Prinútilo ma to premýšľať o tom najlepšom z filmu Pochovaný zaživa, ale so zvratom podobným hororu O 28 dní…. Bol som do toho ponorený celý čas. Predstavoval som si, ako sa budím zamknutý v tejto kryogénnej komore a pokúšam sa zistiť, kto ma tam dal a prečo. Snažil som sa precítiť to zúfalstvo.“

Oxygen trailer Netflix
Zdroj: screenrealm.com

Oficiálna synopsa:

„Oxygen je francúzsky thriller o prežití, ktorý zrežíroval Alexandre Aja. Film rozpráva príbeh mladej ženy (Mélanie Laurent), ktorá sa prebudí v kryogénnej komore. Nepamätá si, kto je alebo ako tam skončila. Keď jej začne dochádzať kyslík, musí si znova spomenúť, aby našla východisko zo svojej nočnej mory.“

Okrem Mélanie Laurent si vo filme zahrali Mathieu Amalric a Malik Zidi. Novinka bola nakrútená vo francúzštine, ale po vydaní budú na Netflixe k dispozícii titulky v 35 jazykoch. Premiéra dorazí na malé obrazovky 12. mája 2021.

Čo hovoríš na prvý trailer k sci-fi thrilleru Oxygen? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -