Filmy

Akým spôsobom možno oživiť postavy, ktoré zomreli vo filme Avengers: Infinity War?

Článok obsahuje SPOILERY z filmu Avengers: Infinity War! Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, nechajte si článok na neskôr.

Pokiaľ ste náhodou posledné dni strávili v jaskyni, mali by ste vedieť, že najväčší a najočakávanejší film tohto roka je v kinách. Snímka Avengers: Infinity War trhá každým dňom nové a nové rekordy, pričom sa o nej rozpráva priam všade. Marvel Cinematic Universe si pre nás pripravil vôbec najemotívnejší koniec zo všetkých ich filmov, ktorý sa nezaobišiel bez smrtí našich obľúbených hrdinov. Medzi nimi boli aj pomerne nové postavy (napríklad taký Spider-Man), ktorých oživenie je iba otázkou času. Poďme sa teda pozrieť na niekoľko spôsobov, ktorými môže film Avengers 4 oživiť padlých hrdinov!

Time Stone

Time Stone

Doctor Strange používa Time Stone, Zdroj: rollingstone.com

Pravdepodobne najzrejmejšie zvrátenie udalostí, ktoré Thanos v MCU napáchal, je použitie Time Stone-u. Tento kameň má kompletnú kontrolu nad časom, a tak môže pretočiť akúkoľvek časovú os. Rovnako, ako to Thanos spravil pri Visionovi ešte pred tým, než mu Wanda zničila Mind Stone v hlave. Aby tak Avengers mohli spraviť, potrebujú funkčnú Infinity Gauntlet alebo predmet podobný Oku Agamotta. A samozrejme, musia získať aj samotný Time Stone. Doctor Strange však určite dobre vedel čo robí, keď Thanosovi tento kameň dal výmenou za život Tonyho Starka. Možnosťou je aj to, že bude mať Thanos výčitky zo zabitia svoje dcéry Gamory. Čo ak vráti čas on sám?

Soulworld

soulworld

Vyobrazenie Soulworldu v komiksoch, Zdroj: digitalspy.com

Pokiaľ nebude Time Stone tým pravým riešením, Marvel môže použiť Soulworld. Tento svet poznáme primárne z komiksov, a nachádza sa priamo v Soul Stone. Ide o malú dimenziu, v ktorej sa nachádzajú všetky duše, ktoré tento kameň pohltil. Pamätáte si na krátku konverzáciu Thanosa a mladej Gamory po tom, čo Thanos luskol prstami? Nuž, práve toto mysteriózne miesto sa na Soulworld veľmi podobalo.

Všetky postavy, ktoré sa na konci filmu rozplynuli, sa tak mohli pridať ku Gamore do tohto sveta. Avšak, tu prichádza veľký problém. V komiksoch je totižto veľmi ťažké, sa z tohto sveta dostať. Iba niekoľko postáv mohlo do Soulworldu vstupovať a odchádzať z neho, ako sa im zachcelo. Myslíte, že by boli originálni Avengers ochotní sa obetovať za všetkých mŕtvych?

Pym Particles

Ant-Man a Wasp

Druhý trailer na Ant-man a Wasp nám lepšie ukázal Quantum Realm, Zdroj: inverse.com

Film Avengers: Infinity War ukázal veľa hrdinov, no jeden veľmi dôležitý aj tak chýbal. Ním je samozrejme Ant-Man, ktorý už toto leto dostane vlastný film Ant-Man a Wasp. Práve v ňom budú cestovať do Quantum Realm/Kvantovej dimenzie, ktorá sa v komiksoch nazýva Microverse. A práve táto dimenzia môže zachrániť všetkých tých, ktorých zabil Soul Stone.

Ako sme sa dozvedeli vo filme Ant-Man, Quantum Realm je alternatívna dimenzia, do ktorej sa dá dostať pomocou kúzel alebo Pym Particles (Kvôli týmto časticiam sa môže Ant-Man zväčšovať alebo zmenšovať). Stačí sa teda zmenšiť na subatomickú veľkosť, a môžete vstúpiť do tejto ríše rovnako, ako Janet Van Dyne. Táto mysteriózna ríša je spojená s nekonečno veľa paralelnými svetmi a univerzami. Práve toto tak môže byť cesta, ako sa dostať do Soulworldu a oživiť všetkých mŕtvych!

Adam Warlock

Adam Warlock ako držiteľ Infinity Gauntlet

Adam Warlock ako držiteľ Infinity Gauntlet, Zdroj: screenrant.com

Netreba zabúdať ani na Adama Warlocka, ktorý by mohol byť kľúčom k oživeniu všetkých postáv. V MCU sa síce ešte neukázal, no potitulková scéna filmu Strážcovia Galaxie Vol. 2 nám jasne naznačila jeho vznik. V komiksoch ide “umelého” človeka, ktorý dokáže ovládať silu Soul Stone-u. Tam tento kameň dostal po tom, čo Thanos stratil možnosť vlastniť Infinity Gauntlet. Pokiaľ sa podobné veci udejú aj v MCU, mohol by Adam Warlock oživiť všetkých, ktorých duše sú uväznené v Soul Stone. Pokiaľ by to bola pravda, skontaktovať by sa s ním mohol Rocket Raccoon alebo samotná Captain Marvel! Alebo táto postava zažije svoj debut až v Strážcov Galaxie Vol. 3?

Reality Stone

Zberateľ a Reality Stone

Zberateľ a Reality Stone, Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

V neposlednom rade je tu stále Reality Stone, jeden z najsilnejších kameňov, ktorý Thanos do svojej Infinity Gauntlet pozbieral. Pokiaľ vám to nedošlo z filmu, tento kameň môže manipulovať s realitou a všetkými zákonmi logiky. V komiksoch sa tak Reality Stone používal na oživenie mŕtvych postáv. Avengerom teda nič nebráni tomu, aby tento kameň použili aj v MCU. Už stačí iba nájsť niečo, čo dokáže ovládnuť jeho silu (Nejaký predmet alebo Infinity Gauntlet).

Tak čo, ktorej z týchto možností fandíte vy? Pokiaľ sa chcete porozprávať o konci filmu Avengers: Infinity War, určite sa pridajte do našej spoilerovej diskusie!

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  AMUNDSEN - výpravný film o slávnom objaviteľovi vznikal aj v Prahe

  Filmy

  TROLL: Príbeh o chvoste – nový film od tvorcov Shreka či Madagaskaru

  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  1 Comment

  Pridaj komentár