Dokázal Ozzy úspešne otvoriť nový rok pre animáky? | Ozzy (recenzia)

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ozzy Recenzia

Tak, a máme to tu. Prvým animákom tento rok sa stáva Ozzy. Dokázal však tento chlpáč otvoriť rok 2017 pre animáky úspešne? Pred celým zhodnotením Vás najprv budem musieť oboznámiť s tým, že sa nejedná o žiaden Hollywoodsky animák. Nerobil ho Disney, Pixar, a dokonca ani Dreamworks, pretože práve na tieto štúdia sme pri animovaných filmoch zvyknutí. Snímok je zo Španielsko-Kanadskej produkcie, veľmi zvláštne spojenie, ktoré však na filme nieje cítiť. Avšak je na ňom vidieť, že ide o možno nie tak skúsené štúdio, a rozpočet filmu bol zjavne nižší ako mali posledné animáky, ktoré sme mali možnosť vidieť v kine.

Poďme však pekne po porade. Môžeme začať hneď s názvom, ktorý chválim! Ozzy má teda podnázov Rýchlo a Chlpato. Lepšie to však vyznie v angličtine, kde ide jasne o Fast and Furry. Výborná referencia na film Fast and Furious, a aj keď sa to nemusí zdať, Ozzy je chvíľami naozaj akčný! Vo filme pekne prelínajú vtipné, akčné, a niekedy aj smutné scény. Predsa, keď už nezaujať vizuálom, treba ísť na to inou cestou. Avšak najhoršie je, keď sklame ako vizuál, tak aj príbeh.

Ozzy
Ozzy si žil nádherný rodinný život, Zdroj: digitalmediaworld.tv

Dokázal príbeh vynahradiť nie tak dobrú animáciu?

Ozzy si žil nádherný rodinný život, a s jeho malou majiteľkou si užíval veľa srandy. Robota však volá, a otec spokojnej rodinky dostal ponuku na pracovný výlet do Japonska. S celou svojou rodinou. Pýtate sa, kde je háčik? Psi majú vstup zakázaní, a Ozzy tak musí ostať doma. Rodina si nevedela dať rady kam s Ozzym, avšak na poslednú chvíľu objavili hotel pre psov. Ozzy mal v Modrej Zátoke prežiť najlepší wellness svojho života, avšak realita je iná, než sa zdá. Ozzy sa zrazu ocitol vo väzení pre psov, kde má len dve úlohy. Nájsť si poriadnu partu, a samozrejme, utiecť s nimi!

Celý film je vlastne jedna veľká personifikácia, pretože celé to väzenie riadia psy. Ide o taký Prison Break v zvieracej podobe, dá sa hovoriť aj o Heist film vo vtipnej a huňatej podobe. Zatiaľ samé klady, čo? Príbeh je hrozne predvídateľný, a so začiatkom každej scény rovno viete, ako aj skončí. Dôkazom toho, že aj animáky dokážu byť komplexné, je taký Inside Out. Ozzyho však s Disney filmami moc porovnávať nechcem, pretože by dopadol zle. Príbeh teda vôbec neprekvapí, ide bez prestávky, s jasným koncom. Deti však do kina prišli kvôli vtípkom (a psíkom!), a rodičia kvôli deťom, takže sklamaní nebude nikto. 

Ozzy recenzia
Každý je iný, a aj napriek tomu tvoria super partu, Zdroj: digitalmediaworld.tv

Lacné animácie a vizuál filmu naozaj nedopomohli

Ako som už písal, či už to bolo chcené alebo nie, na film sa miestami ťažko pozerať. Obrázky z filmu sa vám pozdávať môžu, zlo začne však až vtedy, keď sa postavy dajú do pohybu. Priam až komické animácie sú občas sekané, a na rok 2016 to naozaj nevyzerá. K tomuto filmu mám naozaj presné prirovnanie. Pamätáte si na DVDčka, ktoré sa dostávali zadarmo ku Novému Času, alebo podobne? Nedivil by som sa, keby ste medzi nimi v šuflíku našli podobný film. Pokiaľ by som nevedel rok výroby, myslel by som si, že to je taký slabý rok 2007. 

Písal sa rok 1995, a vyšiel jeden z najlepších animákov všetkých čias. Toy Story. 1995 vs 2016. Trochu rozdiel však? Animácia týchto dvoch filmov je na úplne inej úrovni, a 21 ročný film jasne vyhráva. Ako aj väčšina iných animovaných rozprávok. Uvidíme však, či sa tento film o pár rokov neobjaví v časopisoch. Hold, ide o lacný Béčkový film, ktorý ani nemôžem nazvať rodinným, pretože sa pri ňom zabaví iba to mladšie publikum. A práve o tom by som chcel povedať pár slov.

Ozzy Recenzia
Ozzy síce vie rýchlo behať, avšak s Boltom od Disney tento film radšej porovnávať nechcem, Zdroj: digitalmediaworld.tv

Ratolesti budú skákať od radosti, zabavia sa však aj rodičia?

Poznáte to. Ratolesť chce ísť do kina na novú rozprávku, a rodič sa ochotne obetuje. Veď tú hodinu a pol predsa prežijem. Čo je však najkrajší pocit? Keď sa dospelý na animáku zasmeje rovnako, ako jeho dieťa. Vždy keď som s otcom pozeral Nema, Rodinku Úžasných, alebo Herkulesa, žral to rovnako, ako ja. Bohužiaľ, toto je presne ten typ filmu, kde si rodičia pospia, zatiaľ čo sa budú deti smiať, a rozsypávať popcorn. Avšak, konzumentom tohto filmu majú byť deti, a tie sa v kine smiali o sto-šesť. A o to ide. Je to film pre deti, a tie sa pri ňom zabavia. Účel splnený.

Avšak ja tu nie som na to, aby som sa pozeral na film očami škôlkára. Treba ho zhodnotiť popri aktuálnej silnej konkurencii ako je Vaiana, alebo Spievaj! Film má predvídateľný dej, komickú animáciu, ale za to má dobrý dabing, plný zvučných mien. Dobre sa počúva, a animáky sú jediné snímky, kde dabing strpím. Predsa len, španielsky originál by mohol trochu liezť na nervy. Hudba filmu sa hodnotiť nedá, nieje to predsa muzikál alá Vaiana, a tak počujeme len kvalitný dabing.

Ozzy recenzia
Film má občas aj smutné, ba priam temné chvíle, čož je len plusom, Zdroj: digitalmediaworld.tv

Záver

„Podtrženo, sečteno“, tento film je pre deti, a tak sa aj správa. Svoju úlohu spĺňa, a deti budú spokojné. Rodičia, pre Vás je výhodou to, že film trvá len 91 minút, a to nieje tak strašné. Film sa lepšie počúva ako sa na neho pozerá, dej je jednoduchý a vaše deti mu porozumejú. Ide o lacný Béčkový film, a tak ho na oscaroch popri Zootopii nečakajte. Ako malý film to však ako tak ustál, psíkovia predsa nikdy nesklamú ;) Film hodnotím 4,5/10, konkurencia je silná, a na dobrý dej veľa peňazí predsa netreba. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Film má predvídateľný dej, komickú animáciu, ale za to má dobrý dabing, plný zvučných mien. Svoju úlohu spĺňa, a deti budú spokojné. Dokázal Ozzy úspešne otvoriť nový rok pre animáky? | Ozzy (recenzia)