REKLAMA

Ako už všetci dobre vieme, Amazon nám prinesie televíznu adaptáciu fanúšikmi milovanej legendárnej ságy spisovateľa J.R.R. Tolkiena. Hoci o pripravovanej televíznej verzii Pána prsteňov toho moc nevieme, no vďaka hercom filmovej ságy zisťujeme aspoň čiastočné útržky. Vieme, že plánom Amazonu je vyplniť svojim novým seriálom prázdne miesto, ktoré ostane po milovanej fantasy show Game of Thrones. No stále je tu Netflix, ktorý sa pokúša o to isté s jeho pripravovaným Zaklínačom, preto by sme mali pripraviť na naozaj veľkolepý príchod Pána prsteňov. Avšak s týmto prichádza aj jedna podstatná otázka – Uvidíme pôvodných hercov?

Ocitne sa v televíznej verzii Pán prsteňov Glum?

V prípade Andyho Serkisa, ktorý stvárnil známeho Gluma, to vyzerá tak, že sa v televíznej verzii Pána prsteňov neukáže, avšak jeho názor na tento koncept je veľmi pozitívny. Show bola oznámená ešte v novembri a bolo potvrdené, že sa bude jednať o prequel – no to je zatiaľ všetko, čo vieme. Šírilo sa mnoho špekulácii o tom, že seriál bude práve adaptáciou Tolkienovej knihy “The Silmarillion“, ktorá by mohla vytvoriť viac potenciálnych prepojení s filmovou trilógiou. Ba dokonca je tu možnosť, že sa Peter Jackson možno opäť vráti do tohto sveta.

REKLAMA

Pán prsteňov Glum
Zdroj: lotr.wikia.com, fanpop.com

Do debaty o novom seriáli sa zapojili rôzne hviezdy pôvodnej filmovej ságy. Ako napríklad Sean Astin (Sam Gamgee), ktorý nevie, čo si má o televíznej adaptácii myslieť. Zatiaľ čo jeho kolega, John Rhys-Davies (Gimli) otvorene tvrdí, že ho táto myšlienka vôbec nezaujala. Avšak, niektorí z hercov rozprávajú o tom, že vidia možnosť vrátiť sa na obrazovky ako ich pôvodné postavy. Zatiaľ, čo sa Sir Ian McKellen hrnie opäť hrať legendárnu postavu Gandalfa, Andy Serkis to vníma úplne inak. Z možnosti zopakovať si jeho rolu Gluma moc nadšený nie je.

Ako to vníma samotný predstaviteľ?

Serkis sa vďaka jeho poslednej roli v Čiernom panterovi nedávno ocitol pri rozhovore pre stránku ScreenCrush. Vyjadril sa, že sa nevidí ako súčasť televíznej verzie Pána prsteňov, pretože sa bude jednať o niečo úplne nové.

“Sakra, nemám potuchy o čom to bude, naozaj. Ako, znie to neuveriteľne, ale nevidím seba ako súčasť. Nemyslím, že by ma chceli – myslím, že to je celkovo čerstvé, nový prístup ku všetkému. Takže si nemyslím, že by som si dokázal predstaviť samého seba byť v blízkosti tohto celého.”

Pán prsteňov Glum
Zdroj: screenrant.com

Serkis taktiež povedal, že si myslí, že sme už videli “skoro” všetko z Glumovej backstory. Tvrdí, že jeho postava bola vo filmoch veľmi dobre preskúmaná. Videli sme už jeho posadnutosť prsteňom, jeho utrpenie, pokusy stať sa opäť Smeagolom a koniec koncov jeho smrť. Všetky z týchto udalostí sú súčasťou filmov. Dokonca sme videli aj to, ako prišiel o prsteň.

Avšak je dôležité poznamenať, že Serkis povedal, že nemá žiadne potuchy o pripravovanej show. Nikto ho nepožiadal aby sa vrátil a neexistuje žiadne potvrdenie o tom, že sa jeho postava opäť objaví aj v televíznej verzii. Bude zaujímavé vidieť, ako sa vyjadria herci pôvodných filmov v prípade, že ich Amazon požiada o spoluprácu. Je ale viac než pravdepodobné, že predtým ako sa začne casting sa dozvieme ešte mnoho ďalších informácii.

Ako vnímate vy návrat známej ságy Pán prsteňov? Podarí sa televíznej verzii dosiahnuť taký level, na aký to dotiahla skvelá trilógia? Uvidíme podľa vás pôvodné obsadenie alebo skôr nové tváre? Napíšte nám vaše názory do komentárov!