Amazon zaplatí za prvú sériu Pána prsteňov drakonickú sumu. S prehľadom prekonali Game of Thrones

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vysoko očakávaný seriál Pán prsteňov momentálne pracuje na výrobe prvej série, do ktorej investuje spoločnosť Amazon nemalú sumu. Podľa novozélandského ministra obchodu a cestovného ruchu sa čiastka vyšplhá na hranicu 650 miliónov novozélandských dolárov, čo v prepočte vychádza približne na pol miliardy amerických dolárov.

Po dlhoročnej nadvláde Game of Thrones (2011 – 2019) od HBO nastal čas, aby žáner veľkolepých a drahých fantasy príbehov prevzali aj iné seriály. Momentálne je na prvom mieste jednoznačne seriál Zaklínač od Netflixu, ale to sa s príchodom tohto epického dobrodružstva založeného na knižných predlohách od J.R.R. Tolkiena určite zmení.

Pán prsteňov seriál Amazon
Zdroj: bosshunting.com.au

Amazon zaplatí za prvú sériu fantazijného seriálu Pán prsteňov obrovskú sumu

Už v minulosti si musel Amazon pripraviť tučný balík peňazí na získanie práv k legendárnej Tolkienovej sérii kníh. V tom čase zaplatila americká spoločnosť 250 miliónov dolárov, ale pri tejto sume sa to ani zďaleka neskončilo.

Spočiatku sa plánovalo, že 500 miliónov dolárov bude stáť natočenie všetkých pripravovaných sérií, no ako môžeš vidieť, táto suma je stále len počiatočným vkladom. Čo znamená, že seriál Pán prsteňov sa s veľkou pravdepodobnosťou stane najdrahšou televíznou šou v histórii.

V porovnaní s Game of Thrones, seriál si v neskorších sériách vyžadoval už oveľa väčšie náklady a na každú z ôsmych sérií muselo HBO zaplatiť v priemere „len“ 100 miliónov dolárov.

Amazon seriál Pán prsteňov
Zdroj: denofgeek.com

Prečo je seriál Pán prsteňov tak drahý?

Prvá séria si jednoducho vyžaduje najväčšiu počiatočnú investíciu, ktorú bude vedieť Amazon využiť aj v neskorších sériách. Reč je o drahých natáčačích pľacoch, kostýmoch alebo rekvizitách, ktoré určite nezapadnú prachom po natočení prvej série.

Už teraz sa dokonca šeptá, že v plánoch je päť sérií. Každá z nich bude natočená na Novom Zélande a Amazon v prípade úspechu nevylučuje ani niekoľko spin-offov. Tie by boli taktiež zasadené do obrovského sveta, do ktorého sme vizuálne prvýkrát nahliadli vo filme Pán Prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa (2001). Od toho momentu sme prebádali rôzne územia Stredozeme, ktorej epická veľkosť a rozsah môžu byť pri budovaní tohto sveta naozaj veľmi drahou záležitosťou.

Seriál už momentálne pracuje na natáčaní prvých dvoch epizód, o ktoré sa postará režisér J.A. Bayona (Jurský svet: Zánik ríše). Dej sa odohráva tisíce rokov pred udalosťami filmových trilógií Hobita a Pána prsteňov. Tentokrát budú hlavnými hrdinami príbehu legendárni bojovníci Druhého veku Stredozeme, ktorí musia čeliť prebúdzajúcemu zlu. Fanúšikovia Pána Prsteňov sa teda majú na čo tešiť a o všetkých ďalších aktualizáciách ťa budeme informovať.

Tešíš sa na seriál Pán prsteňov, do ktorého vložil Amazon obrovskú sumu? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -