Paper Mario, obľúbená séria s RPG prvkami, sa vracia na Nintendo Switch

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Ďalší z úspešných experimentov sa vracia  

Japonská firma Nintendo je známa svojimi experimentami v rámci zavedených stálic ako Mario, Luigi, prípadne Toad. Podobne ladeným projektom bola i séria Paper Mario, ktorá pôvodne vznikla ako Mario RPG, v ktorom japonskí autori oficiálne nemohli pokračovať.

Len pre zaujímavosť môžeme spomenúť, že na úplne prvom vstupe populárneho údržbára do vôd RPG hry pracovalo štúdio Square, neskôr spojené s autormi z Enix. Každopádne Paper Mario zažíval naprieč rokmi úspechy a takmer spravidla sa mu mimoriadne darilo.

Hry z tejto značky boli špecifické najmä vďaka svojmu vizuálnemu spracovaniu, ktoré evokovalo kreslené stránky. S týmto konceptom autori z Intelligent Systems šikovne pracovali. Prinášali smršť hravých nápadov a kreatívne využitej hrateľnosti.

Je ale pravdou, že podobné výroky môžeme aplikovať takmer na všetky veľké Nintendo hry. Preto fanúšikov vysokej kvality príliš neprekvapia, nakoľko s nimi viac-menej rátajú. Ako sa zatiaľ javí veľkolepý návrat tejto série v podobe Paper Mario: The Origami King?

Paper Mario a veľký origami komplot 

Tentokrát nečakajte žiadnu rozprávkovú knihu, či kreslený komiks. V novinke sa svetoznámy údržbár postaví nebezpečným origami protivníkom. Tí zrejme ohrozujú takzvané Mushroom Kingdom, v ktorom sa dianie odohráva.

Okrem toho ukážka naznačuje tradičné gameplay elementy, s ktorými sme sa mohli pominulé roky dobre zoznámiť. To znamená jednoduchý súboj na ťahy, kde je príležitostne nutné v správny čas stlačiť tlačidlo, množstvo skákania, smrtiace prekážky a kvantum logických hádaniek.

Náročnosť je v tomto prípade otázna, nakoľko samotné Nintendo sa v niektorých svojich hrách nebojí pritvrdiť. Napríklad taktické Mario + Rabbids Kingdom Battle bolo na vyšších obtiažnostiach poriadne tuhé a pre detského hráča takmer nehrateľné.

Niektoré pasáže dokonca vyznievajú tak, že sa papierový hrdina bude premávať po otvorenom svete, avšak momentálne to jednoznačne potvrdiť nemôžeme. Predsa len ide iba o ukážku a na slovo dvorného vývojárskeho tímu si ešte chvíľu počkáme, no plnohodnotné predstavenie určite prebehne.

Paper Mario
Zdroj: wccftech.com

Potvrdený dátum vydania? 

Fantastickou záverečnou správou je fakt, že sme sa dozvedeli, kedy Paper Mario: The Origami King oficiálne vyjde na konzole Nintendo Switch. Dátum vydania je prekvapivo už za rohom, pretože novinka je momentálne naplánovaná na 17. júla 2020, čiže pár týždňov po začatí letných prázdnin.

Žiaľ, predobjednávky ešte neboli spustené, čiže sa aktuálne nemôžeme vyjadriť k cenovke, ktorá ale pravdepodobne bude nastavená na 60 €. V prípade, že sa uskutoční oficiálna prezentácia očakávaného titulu, pochopiteľne vás budeme ihneď informovať.

Tešíte sa na nové dobrodružstvo Super Maria, tentokrát v zjednodušenom RPG kabátiku a s fantastickou vizuálnou stránkou? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -