Aký výkonný je nový Xbox? Oficiálne parametre Xbox Series X boli zverejnené

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Na evente Xbox Wire dnes Microsoft predstavil ich najnovšie dielo. Aké plánuje mať parametre Xbox Series X sme sa dozvedeli už z predošlej E3, ale dnes nám Microsoft nadelil ukážku presných a všetkých parametrov. Aký výkonný je nový Xbox?

4K, 60 až 120 FPS

Štandardom pre Xbox Series X má byť dovŕšenie 60 snímok za sekundu pri rozlíšení 4K. Niektoré hry dokonca pobežia až na 120 FPS. Taktiež sme v ukážkach mohli vidieť, že na novom Xboxe budeme môcť mať spustené až 4 hry naraz. To nám podstatne skráti čas medzi vypnutím a zapnutím inej hry, keďže medzi hrami budeme môcť skákať takmer instantne.

Jedným z ďalších cieľov Microsoftu je skrátenie načítavania. Ak si dobre pamätáme, najnovší Xbox nemal mať žiadne takzvané „Loading Screens„. To sa ale zatiaľ nepodarilo docieliť. Čo sa ale podarilo je ich drastické skrátenie. Microsoft nám dokonca aj ponúkol video, na ktorom vidíme rozdiel v dĺžke načítavania medzi ich Xbox One X a Xbox Series X.

Nový SSD disk umožňuje okamžité pokračovanie v hrách aj po vypnutí konzole samotnej. Samozrejme, že takmer úplne bez načítavania, jednoducho sa hra spustí presne tam, kde skončila. Microsoft znova zdieľal ilustračné video.

Dočkáme sa aj sľubovaného Ray Tracingu?

Pri prvom predstavení Xbox Series X bolo povedané, že sa dočkáme pri niektorých hrách aj Ray Tracing prvkov. Čo to vlastne Ray Tracing je? Jednoducho povedané, Ray Tracing vytvára tie najreálnejšie a najpresnejšie svetlá, tiene a odrazy. To ale znamená, že nie je vôbec jednoduché udržať si pri jeho používaní stabilné FPS. Microsoft sa vyjadril, že to považujú za najdôležitejší prvok novej generácie hier.

Tu už vidíme všetky parametre Xbox Series X

  • Procesor: 8-jadrový Zen 2 procesor s taktom 3,8GHz
  • Grafický čip: 12 TFLOPs RDNA 2 s 52 výpočtovými jednotkami s taktom 1,825GHz
  • Veľkosť čipu: 360,45mm2
  • Proces: 7nm +
  • Pamäť: 16GB GDDR6
  • Priepustnosť pamäte: 10GB@560GB/s a 6GB@336 GB/s
  • HDD: 1TB NVME SSD – 2,4GB/s Raw a 4,8GB/s Compressed
  • Podpora 1TB rozširovacej karty
  • Podpora USB 3.2 externých diskov
  • 4K UHD Blu-Ray mechanika

Tešíte sa na nový Xbox Series X? Píšte nám do komentárov.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -